Uzvar Eiropas kausa posmā

31. martā Beļģijas pilsētā Zolderā Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) BMX Eiropas kausa ceturto posmu aizvadīja elites, U23, junioru un vecāko jauniešu grupu sportisti.

No Latvijas braucējiem Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) īpaši izceļ Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkni, Smiltenes novada BMX kluba “Silvas Ziķeri” braucēju Veroniku Moniku Stūrišku.

Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne izcīnīja uzvaru dāmu U23 grupas finālā. “Pēc iepriekšējā dienā iegūtās 6. vietas svētdien pirmajā kārtā Veronika ierindojās 3. vietā. Turpinājums trenera Ģirta Kātiņa audzēknei bija izcils. Uzvaras tika gūtas gan ceturtdaļfinālā, gan arī pusfinālā. Lielajā finālā Jaunpie­balgas vidusskolas 12. klases skolniece startēja no pirmā celiņa. Viņai padevās lielisks starts, kas ļāva iegūt līderes pozīciju. Lai arī trases vidus daļā viņai pietuvojās 2. vietā esošā francūziete Marija Favrela, tomēr līderes godu mūsu sportiste neatdeva un beigās pārliecinoši finišēja pirmajā vietā. Vērtējot arī elites dāmas, Veronikai otrs ātrākais apļa laiks. Šī viņai šosezon otrā uzvara,” informē LRF ģenerālsekretārs Toms Markss.

UEC BMX Eiropas kausa 2024. gada sezonā iekļauti 12 posmi, kas norisināsies sešās nedēļas nogalēs. Trešo gadu pēc kārtas divi no posmiem norisināsies arī Māra Štromberga BMX trasē Valmierā. Mūsu valstī sportisti no visas Eiropas pulcēsies 13. un 14. jūlijā.