Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svarīgi finanšu mērķi, ko īstenot Jaunajā gadā

Jauns gads, jauni finanšu mērķi! Ja jaunu gadu mēdzat sākt ar mērķu sarakstu, apsveriet iespēju tam pievienot dažus ar finansēm saistītus uzdevumus, piemēram, uzlabot savu kredītvēsturi vai atmaksāt kredītus.

Mērķu izvirzīšana ir lielisks sākumpunkts, lai uzlabotu savas finanses, un nākamais solis ir rīkoties. Turpinājumā daži noderīgi finanšu mērķi un padomi, kā tos sasniegt.

Uzkrājuma veidošana

Nav pārsteidzoši, ka galvenais finanšu mērķis ir uzkrājuma veidošana. Lai šo mērķi sasniegtu, var nākties pārskatīt savu budžetu un mainīt naudas tērēšanas ieradumus. Vērtīgi ir pieslēgt automātisko maksājumu internetbankā, lai uzkrājums tiktu papildināts regulāri.

Lai ar uzkrājuma veidošanu veiktos labāk, ir jānosaka konkrēts mērķis, kam uzkrājums tiek veidots. Piemēram, tas var būt drošības fonds neplānotiem izdevumiem, uzkrājums ceļojumam vai kādam lielākam pirkumam. Zinot konkrētu mērķi un summu, ko paredzēts sakrāt, būs vieglāk saglabāt motivāciju ilgtermiņā.

Ja kādas ieceres īstenošanai tomēr vajadzīgs kredīts, svarīgi izvērtēt vairākas iespējas, lai atrastu piemērotāko risinājumu. Ieskatieties Sefinance piedāvājumā un izvēlieties savām vajadzībām atbilstošu kredītu. Pie Sefinance ir dažāda apmēra kredīti, dodot iespēju ikvienam īstenot sev svarīgos plānus. Pirms kredīta noformēšanas ir svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Budžeta plāna izveide

Lai izdotos īstenot citus finanšu mērķus, būtiska ir budžeta plāna izveide. Šim nolūkam var noderēt kāda no budžeta plānošanas aplikācijām. Daļai no tām ir pieejamas arī bezmaksas versijas.

Kredītu atmaksa

Vēl viens labs mērķis, ko apņemties jaunajā gadā, ir kredītsaistību nokārtošana. Arī šī apņemšanās var prasīt ieviest dažas korekcijas. Ja kredīti ir vairāki, var apsvērt tādu iespēju kā kredītu apvienošana. Tādā veidā vairāku ikmēneša rēķinu vietā saņemsiet tikai vienu, turklāt šādā gadījumā tiek slēgts jauns līgums, kas nereti paredz izdevīgākus nosacījumus.

Kredītu ātrāka atmaksa ļauj ne tikai samazināt aizdevumu kopējās izmaksas, bet arī ļauj saglabāt pozitīvu kredītvēsturi. Laba kredītvēsture, kā zināms, ir ļoti būtisks faktors, lai noformētu kredītu un saņemtu citus finanšu pakalpojumus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.