Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sulu koku parks iziet plašumā

Pirmo kociņu topošajā alejā “Kainaižu” saimniekam Ervinam Labanovskim (no kreisās) palīdzēja iestādīt dizainers un mākslinieks no Honkongas Bils Fongs (blakus). Viņš ieradies ciemos pie Smiltenes novada pašvaldības kultūras jomas vadītāja Edgara Raginska un izmanto iespēju apceļot Latviju, par kuras dabas skaistumu ir sajūsmā. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

11. maijā ikviens interesents, kurš vēlas, varēja piepulcēties ikgadējai pasaulē pirmā sulu koka parka stādīšanas talkai “BIRZĪ” dzirkstošo bērzu sulu ražotnē Smiltenes novada Brantu pagasta “Kainaižos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz talku, kā jau ierasts, palīgus aicināja “Kainaižu” saimnieks Ervins Labanovskis un viņa ģimene, šādi atzīmējot sulu tecināšanas sezonas noslēgumu.

Jau rakstījām, ka dzirkstošo bērzu sulu “BIRZĪ” ražotājs “Kainaiži” ar Smiltenes novada pašvaldības atbalstu pasaulē pirmo sulu koku parku uzsāka veidot 2018. gadā. Parkā tiek stādītas tikai tās koku sugas, kas pavasarī dod pārtikā lietojamu sulu – bērzi, valrieksti, kļavas, dižskābarži. Šobrīd parkā ir aptuveni 400 koki.

Šoreiz talcinieki 90 kokus iestādīja ceļa malā, veidojot aleju. “Mums nejauši sanākusi Japānas nedēļa. Iestādījām trīs šķirņu bērzus, no kurām divas aug Japānā, Kuriļu salās, vienu Japānai raksturīgu kļavu šķirni un vienu Ziemeļ­amerikas kļavu,” stāsta Ervins Labanovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Talciniekiem bija lieliska iespēja dzirdēt muzicējam vienu no spilgtākajiem jaunajiem latviešu mūziķiem, vijolnieku Daniilu Bulajevu. Kopā ar viņu muzicēja pianists Edgars Raginskis.

Pirms koku stādīšanas talciniekiem bija lieliska iespēja turpat, improvizētā “BIRZĪ” brīvdabas koncertzālē, dzirdēt muzicējam vijolnieku Daniilu Bulajevu – vienu no spilgtākajiem jaunajiem latviešu mūziķiem, daudzu starptautisku vijolnieku konkursu laureātu un kamerorķestra “Davinspiro Camerata” izveidotāju un līderi.

Šobrīd Daniils Bulajevs studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, regulāri uzstājas lielākajās Latvijas koncertzālēs un sniedz koncertus Rietumeiropas valstīs. “Birzī” mūziķis spēlēja populārus klasiskās mūzikas skaņdarbus vijolei solo un skaņdarbus vijolei un klavierēm, ko šoreiz aizstāja taustiņinstrumenti. Tos spēlēja pianists, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītājs Edgars Raginskis. Tieši viņš uzaicināja Daniilu Bulajevu sniegt koncertu “BIRZĪ”, abi mūziķi ir pazīstami kopš studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Koncerta programmā bija komponistu Johana Sebastiāna Baha, Johannesa Brāmsa, Pētera Čaikovska un Gijas Kančeli skaņdarbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taujāts, vai vēl kādreiz uzstājies koncertā brīvā dabā, kā tagad “BIRZĪ”, Daniils Bulajevs atbild apstiprinoši – reiz muzicējis kalnos Itālijā.

“Man ir liels prieks, ka sanāca te (“BIRZĪ” – redakcijas piezīme) būt un muzicēt. No tehniskā jautājuma muzicēt ārā ir grūtāk, vai nu traucē vējš kā šodien, vai citi laika apstākļi. Bieža problēma mūsu Dzintaru koncertzālē ir mušas vai citi kukaiņi, kas lido apkārt. Taču medaļai ir divas puses. Muzicējot ārā, man pašsajūta un emocijas ir citādākas,” stāsta Daniils Bulajevs.

Vairāk foto no pasākuma “BIRZĪ” – www.ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.