Smiltenes triatlons pulcē kuplu dalībnieku skaitu

Svētdien, 10. jūlijā, Smiltenē pie Tepera ezera piekto gadu norisinājās Smiltenes triatlona sacensības.

Šogad sacensībās piedalījās vairāk nekā 250 dalībnieku, cīnoties par godalgām Latvijas čempionāta vidējā distancē, Latvijas kausa sprinta distancē, stafetēs un Tautas un bērnu triatlonā.

Latvijas čempionāta vidējā distancē uzvaru izcīnīja Edgars Cimermanis, kas 1,9 kilometrus peldus, 90 kilometrus ar divriteni un 21,1 kilometru skriešus veica trijās stundās un 57:48,1 minūtē. Otrais, uzvarētājam zaudējot 8:53,8 minūtes, bija Sergejs Kudrjavcevs, trešajā vietā ierindojās Artjoms Soloduha (+10:22,8).

Latvijas kausa sprinta distancē triumfēja Andrejs Dmitrijevs, kas distanci veica stundā un 01:45,5 minūtēs, otrajā vietā finišēja Igors Gucanovičs (+4:01,6), trešais bija Armands Petaško (+4:36,2).

Latvijas kausa sprinta distancē jauniešiem uzvarēja Valts Skujiņš, kas distanci veica 15:20,3 minūtēs, otrajā vietā finišēja Kate Skujiņa (+24,7 sekundes), trešais bija Everts Pikšēns (+30,5).

Latvijas kausa sprinta īsajā distancē, veicot trasi 31:14,3 minūtēs, pirmo vietu izcīnīja Miks Meijers, otrais bija Gustavs Vīksne (+2:35,0), trešais finišēja Sebastjans Žigarkovs (+3:52,3).

“Ar katru gadu cenšamies sacensības padarīt arvien labākas, mācoties no iepriekšējo gadu pieredzes, kas izdevās arī šogad,” stāsta Smiltenes triatlona rīkotāju komandas koordinators Jānis Melbārdis, kurš atzīmē, ka pandēmijas laiks atstājis iespaidu arī uz dalībnieku aktivitāti. “Pērn piedalījās 300, aizpērn vēl vairāk dalībnieku, bet šogad tie bija vairs ap 250. Cilvēki ir zaudējuši motivāciju, disciplīnu un, mājās sēžot, kļuvuši kūtrāki.”