Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes tehnikuma jaunajā piena klasē aizvadīta pirmā meistarklase

Foto: Baiba Vahere

Pirms 100 gadiem 1. novembrī Kalnamuižā atklāja divgadīgo Smiltenes Piensaimniecības un lopkopības skolu, no kuras laika gaitā izauga Smiltenes tehnikums. Šā gada novembris skolas vēsturē ieies ar pirmo meistarklasi jaunajā piena klasē, kas iekārtota ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piena klase – praktisko nodarbību vieta nākamajiem lopkopības tehniķiem un veterinārārsta asistentiem – aprīkota ar mūsdienīgiem slaukšanas aparātiem, piena mērītājiem un citām nākamo profesionāļu apmācībā svarīgām ierīcēm. “Piena mērītāji ļoti būtiski piena pārraudzībā,” informē Smiltenes Veterinārmedicīnas nodaļas vadīja Evija Bērziņa. “Ar to palīdzību nosaka piena kvalitāti, var sekot līdzi govju veselībai, reģistrēt ražības datus un iegūt citu svarīgāko informāciju. Tāpat mācību stundās ļoti noderēs arī govs tesmeņa makets. Patiess prieks par tik dāsnu dāvanu!”

“Ir atkal novembris un zīmīgi, ka ar šo meistarklasi jaunajā piena klasē atgriežamies pie tematiem, kas šeit bija aktuāli arī izglītības iestādes pirmsākumos,” klātesošos uzrunāja Smiltenes tehnikuma direktors Rolands Aģis. “Vissirsnīgākais paldies mūsu sadarbības partnerim – LLKC, ar kura atbalstu tapusi šī piena klase! Kā teica tehnikuma iepriekšējais direktors Andris Miezītis: “Labākais skolotājs ir darbs profesijā.” Esam neizsakāmi pateicīgi, ka to varam ieviest jau skolas telpās. Šāds aprīkojums Latvijā ir tikai pāris skolās. Jaunieši, novērtējiet un izmantojiet šo iespēju! Tāpat kā izdevību uzklausīt nozares profesionāļu pieredzi.”

Meistarklasi tehnikuma jaunajā piena klasē vadīja LLKC piena kvalitātes konsultants Ilmārs Gruduls. Viņš dalījās informēja par jaunajām slaukšanas iekārtām un sniedza jauniešiem daudz vērtīgu padomu par to, kas jāņem vērā saimniekiem, lai viņu piena govju ganāmpulks būtu vesels un ražīgs. Dzirdēto un redzēto īpaši augstu novērtēja jaunieši, kuri pēc tehnikuma beigšanas atgriezīsies savās saimniecībās, lai turpinātu vecāko iesākto darbu un tajās ienestu jaunas vēsmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no viņiem – 3. a lopkopības tehniķu/veterinārārsta asistentu kursa audzēknis Martins Ruzaiķis, kurš uz Smiltenes tehnikumu atbraucis no Dienvidkurzemes novada. “Vecāki nodarbojas ar piena lopkopību. Saimniecībā pagaidām ir 11 gotiņas, taču laika gaitā noteikti būs vairāk. Absolvējot tehnikumu, gribētu doties uz Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti Jelgavā.  Pēc tam atgriezīšos mājās, kur plānots, ka pārņemšu vecāku saimniecību.

Pēc pamatskolas nācu uz Smiltenes tehnikumu, jo tas ir solis tuvāk tai jomai, kas jau ir mana ikdiena. Arī šajā meistarklasē uzzināju daudz jauna un vērtīga, kas noderēs, strādājot savā saimniecībā.”

Līdzīgas ieceres uz tehnikumu atvedušas arī 2. b lopkopības tehniķu/veterinārārsta asistentu kursa audzēkni Renāru Cimermani. Viņš, lai iegūtu profesiju, uz Smilteni brauc no Bauskas novada.  Renāra ģimenes saimniecībā ir 40 piena govis un arī viņš nākotnē būs tas, kas pārņems vecāku saimniecību. “Pirms tam gribētu iegūt arī augstskolas izglītību. Ja vēlies saimniekot, izmantojot jaunās tehnoloģijas, zināšanas ir ļoti svarīgas,” atzīst Renārs. “Arī šodien uzzināju daudz vērtīgu “knifiņu” gan par slaukšanas ierīcēm, gan govs paradumu veidošanu, kas noteikti atvieglos saimniekošanu ģimenes saimniecībā.” 

Tehnikuma direktors Ilmāram Grudulim pateicībā par sadarbību uzdāvināja jaunāko grāmatu par skolas pirmajiem simts gadiem. “Nākamos veidosim mēs! Patiess prieks, ka novembrī atkal varam atskatīties pagātnē, vienlaikus domājot par tehnikuma un arī savu nākotni un izaugsmi.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.