Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Sezonai atbilstošas riepas – vai tiešām ir vajadzīgas?

Automašīna ir mūsdienu dzīves nepieciešamība, bet, lai braukšana ar to būtu droša un patīkama, ir svarīgi to uzturēt labā kārtībā. Viens no svarīgākajiem elementiem ir auto riepas, ko obligāti jāmaina atbilstoši sezonai.

Apskatot riepu piedāvājumu, tur atradīsiet gan vasaras, gan ziemas riepas. Kā jau vēstī nosaukumi, tās piemērotas braukšanai konkrētajā sezonā, jo braukšanas apstākļi, atkarībā no gadalaika, atšķiras.

Ziemas un vasaras riepas – būtiskākās atšķirības

Galvenā vasaras un ziemas riepu atšķirība slēpjas to gumijas sastāvā. Ziemas riepas ir ar mīkstāku gumijas sastāvu, kas garantē, ka braukšanas laikā riepas uzsilst, kļūst elastīgākas un mīkstākas, līdz ar to veidojas labāka saķere ar ceļa virsmu.

Būtiska nianse – ja ar ziemas riepām turpināsiet braukt arī vasaras periodā, tās nodils ātrāk, lielāks kļūs arī automašīnas bremzēšanas ceļa garums, līdz ar to nekāda ekonomiska un galvenais droša braukšana vairs nesanāks.

Vasaras riepas braukšanas laikā neuzsilst, tādā veidā saglabājot savu formu un stingrību. Tāpēc šādas auto riepas ir piemērotas tieši siltajiem mēnešiem.

Atšķirības pamanīsiet arī apzīmējumos uz riepām. Tā, piemēram, tipiski ziemas riepu apzīmējumi ir ‘’M+S’’, ‘’M&S’’,  kā arī sniegpārsliņas piktogramma.

Kas attiecas uz riepu izmantošanas laiku – saskaņā ar likumdošanu, automašīnai ar ziemas riepām jābūt aprīkotai laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam, savukārt par vasaras riepām vērts sākt domāt tad, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz + 7 grādus.

Galvenie nosacījumi, izvēloties ziemas riepas

Ja ir vajadzīgas jaunas riepas ziemas sezonai, vispirms jāizvērtē plānotie braukšanas apstākļi.

Izvēlei Eiropas un Skandināvu tipa riepas, kā arī riepas ar radzēm.

  • Eiropas tipa riepas pārsvarā izvēlas autovadītāji, kas ikdienā pārvietojas pa labi tīrītiem pilsētas ceļiem un tās ir raksturīga izvēle valstīs, kur ziemas nav bargas;
  • Skandināvu tipa riepas piemērotas skarbākiem laikapstākļiem, arī sniegam un ledum;
  • Pa slikti uzturētiem lauku ceļiem drošāk pārvietoties ar radžotām riepām, jārēķinās gan, ka pilsētā tās radīs lielāku trokšņa līmeni.

Riepu serviss ‘’Riepu Garāža’’ ir lieliska izvēle, ja ir vajadzīgas kvalitatīvas riepas Rīgā. Piedāvājumā ne tikai mazlietotas un jaunas riepas, bet arī lietie diski, riepu montāža un demontāža. Ieskatieties interneta vietnē www.riepugaraza.lv, lai uzzinātu vairāk.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.