Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

SEO mērķu nospraušana – kādēļ tas ir tik svarīgi?

Pilnvērtīga un efektīva SEO optimizācija nevar notikt ne bez labas interneta vietnes, konkurentu un atslēgvārdu izpētes, ne pārdomātas SEO stratēģijas izveides, lai sasniegtu lielāku mērķauditoriju, palielinātu apmeklējuma plūsmu vai pirkumu apjomu. Tieši konkrētu un izpildāmu SEO mērķu nospraušana ir viens no pirmajiem soļiem efektīvas SEO stratēģijas noformulēšanā.

Mērķi ievieš skaidrību

SEO mērķi palīdz koncentrēties uz rezultāta sasniegšanu, tādēļ tiem ir jābūt skaidri formulētiem un viegli izmērāmiem, lai varētu sekot līdzi progresam. Uzstādot mērķus ir jāņem vērā gan darbības, kas tiks veiktas, lai sasniegtu mērķi, gan to, kā tiks sasniegts mērķis.

Ja SEO stratēģija tiks izstrādāta ar neskaidriem, vispārīgiem vai neizpildāmiem mērķiem, interneta veikals vai mājas lapa nespēs piesaistīt lielāku vērtīgo apmeklētāju plūsmu. Tādēļ SEO speciālisti iesaka rezultāta mērķi sadalīt secīgos soļos, lai efektīvāk sasniegtu vēlamo rezultātu.

Cik dažādi var būt mērķi?

Pieredzējis SEO speciālists vispirms palīdzēs formulēt vēlamo iznākuma mērķi jeb sasniedzamu rezultātu, ko vēlas sasniegt noteiktā laika periodā. Šajā gadījumā būs nepieciešams pilnvērtīgs SEO audits, kā rezultātā arī tiek izstrādāta stratēģija. Tad šis iznākuma mērķis tiks sadalīts mazākos posmos – specifiskos un izmērāmos darbības mērķos, kas palīdz sasniegt vēlamo iznākuma mērķi.

Turklāt, arī darbības mērķi lielākai efektivitātei tiek sadalīti vēl mazākos posmos – procesa mērķos jeb kontrolējamās darbības, kuru izpilde palīdzēs sasnieg izvirzītos darbības mērķus un caur tiem arī iznākuma mērķi. 

Kādēļ mērķu uzstādīšanā ir nepieciešams speciālista padoms?

Pārdomāti uzstādītam mērķim ir jābūt skaidri formulētam, specifiskam, reālistiskam, izmērāmam, sasniedzamam noteiktā laika rāmī un savietojamam ar interneta meklētājprogrammu algoritmu iespējām un uzdevumiem.

Šo algoritmu darbība tiek nepārtraukti uzlabota, piedāvājot lietotājiem labāku problēmjautājumu meklēšanas pieredzi un vienlaicīgi mainot arī prasības rezultātu nesošai interneta vietnes SEO optimizācijai.

Parasti digitālā mārketinga aģentūra, kuras piedāvājumā ir SEO pakalpojumi, nepārtraukti seko līdzi izmaiņām un svarīgākajām tendencēm jomā, tādēļ vislabāk spēs noteikt efektīvāko SEO stratēģiju uzņēmuma mērķu sasniegšanai.

E-komercija.lv pieredzējusī SEO speciālistu komanda jau ir palīdzējusi vairāk nekā 50 uzņēmumiem sasniegt uzstādītos mērķus digitālajā vidē. E-komercija.lv piedāvājumā ir ne tikai mārketinga pakalpojumi, bet tiek veikta arī mājas lapas optimizācija un interneta veikala izstrāde, turklāt cena patīkami pārsteigs! Ienāciet www.e-komercija.lv un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.