Sacenšas novusā

Ir sācies Latvijas individuālais čempionāts novusā, kurā startē arī Smiltenes novada novusa kluba “Vidzemnieki” komanda.

Čempionātā aizvadīti pirmie divi atlases posmi. No katras grupas seši labākie novusisti dodas uz nākamo atlases posmu.

Pirmais atlases posms norisinājās 12 grupās ar 14 līdz 15 dalībniekiem katrā, spēles notika pēc apļa sistēmas septiņos setos, skaidro komandas “Vidzemnieki” kapteinis Mārtiņš Kalns.

Novusa kluba “Vidzemnieki” sportisti sacentās D10 grupā un visi izcīnīja tiesības startēt nākamajā atlases kārtā. Mārtiņš Kalns uzvarēja, sakrājot 29 punktus. Jurģis Lācis ieguva 3. vietu (23 punkti), Jānis Babulis – 6. vietu (19 punkti). Traumas dēļ nestartēja Jānis Āre.

Otrajā atlases kārtā savā grupā 18 dalībnieku konkurencē Mārtiņš Kalns ar līdzi ņemtiem 11 punktiem izcīnīja 8. vietu (26 punkti) un uz nākamo kārtu par iekļūšanu 2. līgā ņem līdzi 15 punktus.

Tālāk tiek arī Jurģis Lācis, otrajā atlases kārtā ierindojoties 10. vietā ar 24 punktiem (no pirmā posma līdzi paņemti četri punkti, tālāk ņem deviņus punktus). Jānis Babulis, izcīnot 17. vietu ar 17 punktiem, sacensībās par vietu otrajā līgā vairs nepiedalās.

“Mums visiem četriem bija jāsāk no “lauvu bedres”, kā mēs paši smejoties saucam pirmo atlases grupu. Tajā cīņa ir viena no sīvākajām,” uzsver Mārtiņš Kalns.

Savukārt 2. līgas D grupā punktu izspēlē novusa kluba “Vidzemnieki” sportists Lauris Petrovs izcīnīja 2. vietu, sakrājot 25 punktus.