Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Remonts īrētā dzīvoklī: Kas jāņem vērā?

Stājoties spēkā jaunajam “Dzīvojamo telpu īres likumam” ir skaidrs, ka uzmanīgi jāizlasa īres līgums un  tajā atrunātie noteikumi. Slēdzot jaunu īres līgumu ir jāatceras, ka likuma 17. pants nosaka īrnieku pienākumu saudzīgi izturēties pret dzīvojamo telpu, nepasliktināt tās stāvokli, nebojāt to un neveikt tajā neatļautu pārbūvi vai neatļautus remontdarbus.

Tas nozīmē, ka īrnieks remontu var veikt tikai ar izīrētāja piekrišanu vai gadījumos, kad tas ir paredzēts īres līgumā. Vai tas attiecas arī uz kosmētisko remontu? Noskaidrojiet uzreiz, pirms jaunā līguma slēgšanas!

Īrniekiem, kas līgumu noslēguši pirms jaunā likuma stāšanās spēkā, der tajā ieskatīties un uzmanīgi pārlasīt, lai nepārkāptu noslēgto īres līgumu un tā nosacījumus. Gan pašvaldībām piederošajos, gan privātajos dzīvokļos īrnieki nedrīkst veikt īrēto telpu pārplānošanu vai pārbūvi bez izīrētāja rakstiskas piekrišanas. Parasti tas ir atrunāts īres līgumā, ko īrnieks noslēdzis ar izīrētāju.

Tomēr, tas neattiecas uz dzīvokļa kosmētisko remontu un inženierkomunikāciju nomaiņu. Ja izrādās, ka līgumā ir paredzēts dzīvokļa kosmētiskais remonts noteiktā laika posmā, tad, saskaņā ar līgumu, tas ir jāveic.

Ko darīt, ja esat palaiduši garām šo īres līguma punktu, kosmētiskais remonts ir jāveic nekavējoties, bet brīvu līdzekļu nav? Vispirms ir jāveic aptuvenie aprēķini, lai pēc iespējas precīzāk noteiktu gaidāmās izmaksas. Kad tās ir noskaidrotas, parasti, pirmais, ko cilvēks dara, vēršas pie kredītdevēja, bet dažreiz seko atteikums. Tāpēc, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, vispirms vajadzētu noskaidrot savu kredītvēsturi.

Kredītvēstures pārbaude

Kredītvēsture ir pārskats, kurā tiek apkopotas ziņas par personas kredītsaistībām – gan esošajām, gan izpildītajām. Ja kredītsaistību atmaksa ir noritējusi laikā un bez kavējumiem, par kredītvēsturi nav jāuztraucas, tā būs labvēlīga. Tomēr laiku pa laikam der pārbaudīt savu kredītvēsturi, jo nav zināms vai dzīve neizspēlēs kādu negaidītu joku un būs vajadzīgs aizdevums. Jāņem vērā, ka personām ar negatīvu kredītvēsturi aizdevuma var netikt piešķirts.

Kā uzzināt savu kredītvēsturi?Informāciju par to iespējams uzzināt Latvijas Bankas Kredītu reģistrā un Kredītinformācijas birojā. Ja aizdevumi nav ņemti vispār, nebūs arī kredītvēstures, jo iestādei nav iespējams izvērtēt Jūsu naudas atgriešanas paradumus.

Aizdevuma  izvēle

Kad kredītvēsture ir noskaidrota, nepieciešams izvērtēt aizdevuma veidu. Lai iegūtu lielāku kredītu ar garākiem atmaksas termiņiem, var vērsties savā bankā, tomēr tas nereti ir sarežģīts un laikietilpīgs process.

Ja nepieciešama neliela naudas summa, to iespējams ātri un ērti saņemt Ferratum interneta vietnē. Kosmētiskajam remontam var noderēt naudas aizdevums bez ķīlas, kas dos iespēju saņemt visu vajadzīgo summu uzreiz, kredītu atmaksājot pakāpeniski.  Ferratum piedāvā kredītu bez laikietilpīgu un sarežģītu formalitāšu kārtošanas, elastīgu aizdevuma atmaksas termiņu, kā arī ātru aizdevuma izmaksu. Taču rūpīgi izvērtējiet  piedāvājumu un aizņemieties atbildīgi!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.