Radoša un darbīga sestdiena aizvadīta Drustu muzeja darbnīcā. Tur tikās vairākas vietējās aktīvistes, lai no dabas materiāliem darinātu Lieldienu dekorus.
Kā pastāstīja Drustu novadpētniecības muzeja vadītāja Ieva Lejmalniece, līdzīgas radošās darbnīcas muzeja Seno amatu darbnīcā notiek periodiski. “Lieldienas strauji tuvojas, un mēs jau redzam, ko mūsdienās veikalā var nopirkt. Bet kas var būt skaistāks par pašu gatavotām svētku dekorācijām un savstarpēju ideju apmaiņu? Mums jau katram gribas radīt mājās tādu noskaņu, kas sasilda sirdi. Tie, kas ir nācēji, tie nāk un šeit radoši darbojas. Cenšamies ik pa laikam rīkot šādas darbnīcas, pievēršoties dažādām tēmām, lai pašiem ir interesanti. Tajās varam darboties kopā un parādīt, ka mūsu pašu drustēniešu prasmes un idejas var noderēt arī citiem,” uzsver I. Lejmalniece un saka paldies Dzintrai Mitrei, kuras pavadībā aizvadīta rosīšanās un burvīgu vainagu darināšana, kas noteikti katram ienesīs mājās pavasarīgu noskaņu. Vienīgais noteikums, nākot uz radošo darbnīcu, ir bijis paņemt līdzi zarus, no kuriem veidot pamatu dekoratīvam vainagam. Tālāk jau viss bijis pašu dalībnieču fantāzijas ziņā – tajos ievīti pūpoli, mākslīgie ziedi un citi dekoratīvi elementi, kas nu kurai ir bijis tuvāks. Rezultāts visām izdevies godam, taču lielākais prieks un gandarījums, protams, ir par kopā sanākšanas iespēju.
Radošo darbnīcu apmeklētājas pamanījušas, ka šādi Lieldienu vainagi kļūst par arvien populārāku dekorāciju svētku gaidīšanas laikā. Paredzēts, ka pašdarināto vainagu var novietot iekštelpās vai pie ārdurvīm, kurām ir uzjumtenis, lai nenāk virsū nokrišņi.
Jāmin, ka nākamā šāda tipa radošā darbnīca paredzēta jau 8. aprīlī, kad interesenti aicināti līdzi paņemt olu bretes no kartona un izpūstas olu čaumalas. Kas skaists un oriģināls no tām taps šajā reizē, varēs uzzināt no Ingrīdas, kura rādīs, kur labi var izmantot šādas lietas. Vēl pirms Lieldienām muzeja draugi un aktīvisti iecerējuši doties arī kādā kopīgā ekskursijā
Reklāma