Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Radošajās darbnīcās Drustos top oriģinālas Lieldienu dekorācijas

Sestdien Drustu muzeja darbnīcā vietējās aktīvistes gatavoja Lieldienu dekorācijas, ar ko izrotāt māju svētku gaidīšanas laikā. Foto: No Drustu Novadpētniecības muzeja arhīva

Radoša un darbīga sestdiena aizvadīta Drustu muzeja darbnī­cā. Tur tikās vairākas vietējās aktīvistes, lai no dabas materiā­liem darinātu Lieldienu dekorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pastāstīja Drustu novadpētnie­cības muzeja vadītāja Ieva Lejmal­niece, līdzīgas radošās darbnīcas muzeja Seno amatu darbnīcā no­tiek periodiski. “Lieldienas strauji tuvojas, un mēs jau redzam, ko mūsdienās veikalā var nopirkt. Bet kas var būt skaistāks par pašu gatavotām svētku dekorācijām un savstarpēju ideju apmaiņu? Mums jau katram gribas radīt mājās tādu noskaņu, kas sasilda sirdi. Tie, kas ir nācēji, tie nāk un šeit radoši dar­bojas. Cenšamies ik pa laikam rī­kot šādas darbnīcas, pievēršoties dažādām tēmām, lai pašiem ir in­teresanti. Tajās varam darboties kopā un parādīt, ka mūsu pašu drustēniešu prasmes un idejas var noderēt arī citiem,” uzsver I. Lej­malniece un saka paldies Dzintrai Mitrei, kuras pavadībā aizvadīta rosīšanās un burvīgu vainagu da­rināšana, kas noteikti katram ie­nesīs mājās pavasarīgu noskaņu. Vienīgais noteikums, nākot uz ra­došo darbnīcu, ir bijis paņemt lī­dzi zarus, no kuriem veidot pama­tu dekoratīvam vainagam. Tālāk jau viss bijis pašu dalībnieču fan­tāzijas ziņā – tajos ievīti pūpoli, mākslīgie ziedi un citi dekoratīvi elementi, kas nu kurai ir bijis tu­vāks. Rezultāts visām izdevies go­dam, taču lielākais prieks un gan­darījums, protams, ir par kopā sa­nākšanas iespēju.

Radošo darbnīcu apmeklētājas pamanījušas, ka šādi Lieldienu vainagi kļūst par arvien populārā­ku dekorāciju svētku gaidīšanas laikā. Paredzēts, ka pašdarināto vainagu var novietot iekštelpās vai pie ārdurvīm, kurām ir uzjumte­nis, lai nenāk virsū nokrišņi.

Jāmin, ka nākamā šāda tipa ra­došā darbnīca paredzēta jau 8. ap­rīlī, kad interesenti aicināti līdzi paņemt olu bretes no kartona un izpūstas olu čaumalas. Kas skaists un oriģināls no tām taps šajā reizē, varēs uzzināt no Ingrīdas, kura rā­dīs, kur labi var izmantot šādas lie­tas. Vēl pirms Lieldienām muzeja draugi un aktīvisti iecerējuši doties arī kādā kopīgā ekskursijā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.