Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Populāru zīmolu smaržas sievietēm un vīriešiem

Smaržas cilvēkus ir fascinējušas vienmēr. To spēja ietekmēt mūsu sajūtas, noskaņojumu un piešķirt koptēlam unikālu raksturu ir tiešām iespaidīga. Tas mudinājis parfimērus nodoties nemitīgai smaržu pasaules attīstībai un izkopšanai, radot arvien jaunus un pārsteidzošus aromātus. Tas ir tikai likumsakarīgi, ka smaržas veikalu plauktos atrodas goda vietā un ir vienas no pieprasītākajām skaistuma precēm.

Aromātu kompozīcijas un to maģija

Smaržu radīšana un spēja atklāt savus dažādos slāņus vienmēr nedaudz atgādinājusi kaut ko no mistikas, zinātnes un dabas sinerģijas, jo katrā aromātā ir paslēptas dažādas notis, radot unikālu kompozīciju, kas atklājas pakāpeniski. 

  • Smaržu kompozīciju raksturo kā piramīdu, kuras virsotnē ir augšējās notis – tās sajūtam pirmās, kad aromāts ir izsmidzināts. Tās parasti jūtamas visīsāko laiku, bet arī rada pirmo iespaidu par aromātu kopumā. 
  • Vidējās jeb sirds notis atklājas nākamās. Tās ir intensīvākas un smagnējākas, tāpēc saglabājas ilgāk un veido aromāta kodolu. Tieši sirds notis arī ir tās, pēc kurām vēlams meklēt savai gaumei tīkamāko aromātu. 
  • Bet piramīdas apakšā ir pamata notis, kas atklājas vislēnāk, bet uz ādas saglabājas visilgāk. 

Parfimēri kā burvju mākslinieki spēlējas ar šīm notīm, radot sieviešu un vīriešu smaržas  ar īpašu kombināciju un raksturu katram aromātam.

Smaržu veidi un koncentrācija

Viens no jautājumiem, kas mēdz mulsināt, ir smaržu veidi jeb tā saucamie stiprumi. Kas īsti ir kas? Smaržām ir sava specifiska klasifikācija, kas raksturo to intensitāti un spēju saglabāt noturību uz ādas. Katram no veidiem ir atšķirīga aromātisko vielu koncentrācija.

  • Pure Parfum, kas tiek apzīmēts ar PP, parasti ir spilgtas, intensīvas un uz ādas saglabājas pat līdz sešām stundām. To sastāvā var būt līdz pat 40% aromātisko savienojumu.
  • Eau de Parfum, kuru apzīmē ar EDP, ir parfimērijas ūdens. Šo var uzskatīt par populārāko smaržu veidu, jo saglabā noturību līdz pat piecām stundām, ir pietiekami intensīvs un bagātīgs. Tas īpaši piemērots vakaram un arī gada aukstajai sezonai, kad ir vēlme pēc piesātinātākiem aromātiem.
  • Eau de Toilette, kas apzīmēts ar EDT, ir tualetes ūdens, kurā aromātisko vielu koncentrācija ir ne vairāk kā 15%. Arī tam ir teicama noturība līdz pat četrām stundām. Tualetes ūdens ir vieglāks, gaisīgāks un svaigāks, tāpēc īpaši piemērots siltajam laikam un tiem, kuriem patīk neuzkrītošāki aromāti.
  • Eau de Cologne, kuru apzīmē ar EDC, ir tā sauktais odekolons. Tam ir pavisam vieglas noturības aromāts, kas saglabājas līdz divām stundām. Aromātisko vielu koncentrācija tajā ir līdz 5%.

Ar aromāta noturību un koncentrāciju lielā mērā saistīta arī smaržu cena. Protams, būtiska loma ir arī zīmolam, flakonam un citiem aspektiem.

Kā izvēlēties piemērotākās smaržas

Smaržu izvēlē, protams, jāņem vērā jau minētie faktori par to aromātā ietvertajām notīm un arī stiprumu, pielāgojoties savai gaumei un vajadzībām. Bet īstā aromāta izvēlē var būt noderīgi arī citi kritēriji, piemēram, aromāta pielietojums. Vai meklējat smaržas ikdienai, svētkiem, darba videi, atvaļinājumam vai romantiskiem mirkļiem? Noteikti ir jāpadomā par aromāta saderību ar tā valkātāja personību, dzīvesstilu, arī vecumu un citiem faktoriem.

Jāņem vērā arī tas, ka smaržas mēdz klasificēt pēc to kompozīcijā dominējošajām notīm, izdalot ziedu aromātus, citrusa un augļu aromātus, koksnes, austrumu un vēl citas aromātu grupas. Šis orientieris ir noderīgs, ja meklējat smaržas dāvināšanai. Piemēram, ja zināt, kāda tipa smaržas cilvēks izvēlas, tad varat pieturēties pie šīs pašas grupas aromātiem, jo būs lielāka iespēja, ka trāpīsiet ar izvēli tieši desmitniekā. Protams, smaržas nav tikai aromāts, bet arī dizaina objekts. Būtiska nozīme ir arī flakonam un citiem vizuālajiem elementiem. Tā ir kā labu smaržu pievienotā vērtība, kuru pamana ne tikai sievietes, bet arī vīrieši.

Douglas.lv – plašākais zīmolu smaržu sortiments

Populāru zīmolu oriģinālās smaržas varat iegādāties interneta veikalā douglas.lv, kur vienuviet pieejami simtiem unikālu aromātu. Sortimentā bagātīgi pārstāvētas ne tikai sieviešu, bet arī vīriešu smaržas, kas ļaus izvēlēties tīkamāko produktu ikvienam. Veikalā atradīsiet produktus no tādiem ikoniskiem zīmoliem kā Burberry, Carolina Herrera, Dior, Dolce&Gabbana, Giorgio Armani, Hugo Boss, Lancome, Lanvin, Moschino, Paco Rabanne, Versace un daudziem citiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.