Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pēc kādiem principiem izvēlēties iekšdurvis?

Durvju ražotāji piedāvā daudzveidīga stila, krāsu un tekstūru iekštelpu durvis, no kurām ir iespējams izvēlēties visatbilstošākās gan pēc personiskās gaumes un vēlmēm, gan pēc atbilstības telpu funkcionalitātei un kopējam telpas interjeram. Tomēr plašais durvju klāsts var radīt papildus izvēles grūtības, ja nav pilnīgas pārliecības, kādas iekšdurvis vajadzīgas un vai tās iederēsies dzīvokļa vai privātmājas interjerā. 

Izvēle pēc krāsu saderības

Ja visā mājoklī ir vienāda materiāla vai krāsas grīdas, tad durvis var pieskaņot grīdas tonim. Tādā gadījumā jāņem vērā, ka durvju tonim vēlams būt nedaudz gaišākam par grīdu. Savukārt tumša, piesātināta toņa finierētas vai krāsotas iekšdurvis nav ieteicams izmantot šaurās un slikti apgaismotās telpās.

Durvju toni būtu ieteicams saskaņot arī ar dominējošo mājokļa mēbeļu toni un sienu krāsu, lai radītu vienmērīga un saskaņota interjera kopiespaidu. Gaišu un dabisku toņu durvis iederēsies jebkura stila interjeros. Savukārt, iekštelpu durvis ar tumša un piesātināta toņa finierējumu piestāvēs klasiskā stilā ieturētās telpās, bet neitrāli un pelēkie toņi būs aktuāli jebkurā interjerā.

Izvēle pēc durvju stila

Izvēloties iekšdurvis dzīvoklim vai privātmājai pēc durvju modeļu stila, ir iespējams izmantot divus savstarpēji atšķirīgus principus. Vienā gadījumā var izvēlēties vienādas visas mājokļa durvis. Tas neapšaubāmi ir ērts veids, kā iegūt visās telpās vienota stila sajūtu un izskatu, taču pastāv risks iegūt vienmuļu kopiespaidu. 

Daudz brīvāka pieeja ir izmantot dažāda stila vai detaļu intensitātes durvis, lai akcentētu telpu dažādās funkcijas. Piemēram, guļamistabā izmantot lakoniskākas durvis, savukārt kabinetam vai dzīvojamajai istabai – daudz greznākas.

Taču, lai mājokļa interjers lieki nepieblīvētos un nerastos nepārdomāta haosa iespaids, ir būtiski atcerēties, ka, kombinējot dažāda stila un dizaina durvis, vēlams izvēlēties tikai divus līdz trīs dažādus durvju dizainus un tiem ir savstarpēji jāsaskan, piemēram, pēc krāsas, koka veida vai furnitūras.

Daudzveidīga durvju izvēle

Neatkarīgi no dizaina principiem pēc kuriem Jūs izvēlēsieties iekštelpu durvis, M-Lux daudzveidīgajā iekšdurvju klāstā atradīsiet labākās durvis jebkuram interjeram. M-Lux speciālisti sniegs profesionālu konsultāciju, palīdzēs izvēlēties durvis varēs veikt mērījumus un nodrošinās montāžas darbus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.