Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties saules paneļus?

Saules paneļi ir ilgtermiņa risinājums, kas atmaksāsies vien tad, ja tiks rūpīgi izvērtēts. Lai izvēlētos labākos un prasībām atbilstošākos saules paneļus, vispirms jāizvērtē vairāki faktori, tostarp savas vajadzības un individuālās iespējas, kā arī saules paneļu cena. Lasiet raksta turpinājumu un uzziniet to, kam pievērst uzmanību, lai saules paneļu uzstādīšana patiešām atmaksātos.

Saules paneļu izmērs un jauda

Viens no svarīgajiem kritērijiem ir saules paneļu izmērs. Īpaši būtisks tas ir tad, ja platība saules paneļu uzstādīšanai ir ierobežota. Šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā arī saules paneļu jaudu. Tāpat der atcerēties to, ka saules paneļus ir iespējams uzstādīt ne tikai uz ēkas jumta, bet arī uz zemes.

Lai nodrošinātu to, ka sākotnējais ieguldījums atmaksāsies iespējami drīz, ir jāizvērtē savas vajadzības un jāizvēlas tām atbilstoša saules paneļu jauda.

Pārāk zema jauda nenodrošinās vajadzīgo elektroenerģiju, savukārt pārāk liela jauda vairs nav izdevīga, jo saražoto elektroenerģiju Jūs nespēsiet izmantot. Ņemot vērā, ka no jaudas ir atkarīga arī saules paneļu cena, pareizā izvēle ļaus ietaupīt gan uzreiz, gan ilgtermiņā.

Efektivitāte

Otrs būtiskais faktors ir efektivitāte, kas norāda to, cik daudz no saules enerģijas saules paneļi spēj pārvērst elektroenerģijā. Šis lielums tiek norādīts procentos – par efektīvu risinājumu tiek uzskatīti paneļi ar vismaz 16 % efektivitāti.

Kas attiecas uz efektivitāti, nozīmīga ir arī pareiza saules paneļu uzstādīšana. Konsultējieties ar speciālistiem, lai saņemtu labāko un efektīvāko risinājumu.

Garantija

Saules paneļiem tiek noteiktas divu veidu garantijas. Viena ir saules paneļu garantija, otra – tehniskā garantija, kas norāda uz to, cik ilgu laiku saules paneļi efektīvi pildīs savas funkcijas.

Baltijas Elektro Sabiedrība” – efektīvi risinājumi

Ja ir aktuāli labi saules paneļi, ieskatieties uzņēmuma “Baltijas Elektro Sabiedrība” piedāvājumā www.be.lv.

Šodien “Baltijas Elektro Sabiedrība” jau ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, turklāt tas ir vienīgais starptautiskais šāda veida uzņēmums valstī. Savā nozarē “Baltijas Elektro Sabiedrība” darbojas jau 30 gadus, no tiem 25 ietilpstot Wurth grupā.

Uzņēmums nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojumu izbūvei, ūdens apgādei un telekomunikācijām. Viena no jaunākajām uzņēmuma darbības sfērām ir saules paneļu uzstādīšana privātmājām, pašvaldību iestādēm un uzņēmumiem, kā arī saules parku ierīkošana.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.