Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pazīst katru sētas suni

Pirms pāris dienām vienā pagastā pie dažiem iedzīvotājiem painteresējos, kas šobrīd viņiem ir pastnieks. Saņemot atbildi, – es nezinu, nedaudz nobrīnījos. Parasti jau laukos ir tā, ka pastnieku vietējie ļaudis pazīst vaigā, jo īpaši viensētās dzīvojošie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad pirms kāda laika gadījās pārmīt dažus vārdus ar savu pastnieci, tad arī vēlreiz guvu apstiprinājumu tam, ka pasta darbinieki nereti ir gaismas stariņš vientuļo lauku pensionāru ikdienā, bieži ir vienīgā saikne ar ārpasauli. Pastnieks reizi mēnesī tiek gaidīts kā mīļš ciemiņš un pensionāriem tie ir kā mazie svētki, – kāds ir piegādājis pensiju, aprunājies ar viņu par pasaulē notiekošo un atnesis uz mājām saimniecībā nepieciešamo pulvera vai ziepju paciņu. Jā, nekas jau gadiem nav mainījies. Pastnieki uz mājām senioriem tieši lauku reģionos piegādā kā dažādas preces, tā jaunākos preses izdevumus un droši vien, ka arī citas lietas, ko cilvēki viņiem ir palūguši. Lai gan daudziem laukos joprojām sāp sirds par pasta nodaļu sarukšanu jeb tā saucamo optimizāciju, pastnieks ir un būs, kamēr vien laukos pie mājām būs pasta kastītes un cilvēki, kas abonē kādu preses izdevumu vai gaida kādu korespondences sūtījumu.

Man pastnieki vienmēr asociējas ar cilvēkiem, kuri labi saprotas ar dzīvniekiem. Suņi, kaķi ir tie, kuri parasti pirmie sagaida pastnieku pie durvīm. Un kā nu ne, pastnieki zina viņu vārdus, ar katru sasveicinās, varbūt paņemdami kabatā līdzi kādu kārumu. Ja nu sētā ir kāds niknāks mājas sargs, gribas ticēt, ka saimnieki vienmēr laikus, vēl pirms pastnieka ierašanās parūpējas, lai dzīvnieks ir ķēdē un nebiedē pastnieku.

Kā zinām, šobrīd pastniekiem uzglūn vēl vairāk darba pienākumu, jo sākusies jaunā preses izdevumu abonēšanas kampaņa. Tāpēc šajā reizē aicinu lasītājus ieteikt mums kādu jauku, sirsnīgu pastnieku, par kuru mēs labprāt uzrakstīsim laikrakstā. Varbūt tas ir kāds zīmīgs dzīves gadījums, kurā pastnieka klātbūtnei īstajā brīdī ir bijusi izšķiroša nozīme. Un katram pastniekiem droši vien atmiņā glabājas neskaitāmi stāsti par mūsu lauku ceļiem, satiktajiem cilvēkiem, mājdzīvniekiem un meža zvēriem.

Vēl  paturēsim prātā, ka arī šogad Latvijas Pasts jau izsludinājis tradicionālo konkursu “Mans pastnieks”, lai katrā Latvijas reģionā noteiktu un godinātu labāko
2022. gada pastnieku un pasta nodaļas operatoru. Pateikt paldies savam atsaucīgākajam, uzticamākajam un zinošākajam pasta darbiniekam iespējams, aizpildot un bez maksas nosūtot drukāto konkursa anketu vai iesniedzot savu balsojumu tiešsaistē http://anketa.pasts.lv/. Drukātās anketas ar jau apmaksātu piegādi ir ievietotas visos Laikrakstu un žurnālu abonēšanas katalogos
2023. gadam, kas bez maksas piegādāti to lasītāju pastkastītēs, kas iepriekšējā gada laikā abonējuši kādu preses izdevumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.