Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Parādu piedziņas process – Kas būtu jāņem vērā?

Mūsdienu mainīgie dzīves apstākļi var negatīvi ietekmēt finansiālo stabilitāti, līdz ar to atstāt ietekmi uz spēju savlaicīgi atmaksāt visas parādsaistības. Tālāk ir divi iespējamie scenāriji – vienošanās par parāda atmaksu abām pusēm pieņemamā kārtībā vai parādu piedziņas procesa uzsākšana.

Lai atgūtu parādus, liela daļa kreditoru izvēlas sadarboties ar parādu piedziņas kompānijām, tādejādi var ietaupīt laiku un citus resursus, jo dažkārt parādu atgūšana ir visnotaļ sarežģīts un laikietilpīgs process. Inkaso  – parādu ārpustiesas atgūšanu – piedāvā dažādas parādu piedziņas firmas, taču, lai sasniegtu labāko rezultātu, noteikti jāizvēlas uzticamas un pieredzējušas kompānijas pakalpojumi.

Inkaso procesā parādu atgūšanas speciālisti sazinās ar parādnieku  un aicina labprātīgi segt savas saistības.

Kā liecina statistika, parādu ārpustiesas atgūšanas ceļā var atgūt lielāko daļu parādu. Ja tomēr šie centieni nenes vēlamo rezultātu, nākamais solis ir vēršanās tiesā. Arī šajā gadījumā var noderēt parādu atgūšanas speciālistu konsultācijas un pakalpojumi.

Saskaņā ar tiesas lēmumu, lieta var tikt nodota tiesu izpildītājam, kuram ir tiesības pārdot parādnieka mantu, izņemt naudu no viņa bankas konta, kā arī veikt citas darbības, lai sekmētu parāda atmaksu.

Parādu piedziņas kompānijas piedāvā arī tādu pakalpojumu kā cesija – parādu pirkšana. Tas var noderēt situācijā, kad parāds ir sens un tā atgūšana – sarežģīta.

Kā rīkoties, ja Jums ir nenokārtotas parādsaistības?

Lai parūpētos par finansiālo stabilitāti, ir svarīgi apgūt finanšu pratības pamatprincipus. Tomēr ne viss vienmēr notiek tā kā plānots, tādēļ gadījumā, ja tomēr nav iespējas atmaksāt rēķinus savlaicīgi, pats svarīgākais ir meklēt risinājumus – sazināties ar kreditoru un vienoties par abām pusēm pieņemamu tālāko rīcību.

Ja uzsākts parāda ārpustiesas atgūšanas process, būtiski sadarboties ar parādu atgūšanas speciālistiem, lai situāciju atrisinātu pēc iespējas ātrāk. Tādā veidā Jūs ietaupīsiet gan savu laiku, gan naudas līdzekļus.

Kad parādu kopējais apmērs ir ļoti liels un ir grūtības to atmaksāt, var izskatīt maksātnespējas procesa iespējamību, tomēr pirms tam svarīgi konsultēties ar speciālistu, kurš, ņemot vērā Jūsu situāciju, ieteiks vislabāko risinājumu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.