Piektdien, 23. februārī, pulksten 16 novada pašvaldības administrācijas ēkā Beverīnas ielā 3 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieciskā komanda aicina uz tikšanos novada iedzīvotājus. Šajā tikšanās reizē eksperti iedzīvotājus aicinās izteikt viedokli saistībā ar veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Valkas novada iedzīvotājiem kaimiņpilsētas Valgas slimnīcā.
Pēc datu apkopošanas 14. martā plānota šī pētījuma prezentācija gan novada iedzīvotājiem, gan arī Veselības ministrijai, lai vērstu uzmanību uz veselības aprūpes problemātiku robežpilsētās Valkā un Valgā.
“Ziemeļlatvija” jau vēstīja, ka, lai veicinātu veselības aprūpes pieejamību Valkas pilsētas iedzīvotājiem, novada pašvaldība uzsāka projekta “Pārrobežu pakalpojumu pieejamība Valgas slimnīcā” īstenošanu. Šī pētījuma ietvaros notika arī fokusgrupas diskusija ar Valkas novada ģimenes ārstiem par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību viņu pacientiem. RSU apkopotie dati liecina, ka Valkas novadā, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem Latvijā, pacienti daudz biežāk iet pie ģimenes ārsta, nekā apmeklē kādu citu ārstu. Tas parāda, ka veselības aprūpes speciālistu nepieejamība liek pacientam biežāk vērsties tikai pie sava ģimenes ārsta, reti apmeklējot vai vispār neapmeklējot konkrētus speciālistus. Taču visiem sasāpējušajiem vietējiem veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības jautājumiem pāri stāv ārkārtēja problēma. Proti, jaunākajam Valkas novada ģimenes ārstam ir atlikuši tikai aptuveni pieci gadi līdz pensijas vecuma sasniegšanai. Tas nozīmē, ka pēc pieciem gadiem visi esošie novada ģimenes ārsti varētu būt devušies pelnītā atpūtā.
Par šo pētījumu iedzīvotāji ir izteikušies arī sociālajos tīklos.
“Pētījums? Tagad, kad jau mutē smeļas. Darba imitācija, nekas vairāk. Reāli, kad jaunākais no ģimenes ārstiem aizvērs prakses durvis, viss jau būs neatgriezeniski beidzies. Pieci gadi sen ir par īsu laiku, lai to atrisinātu, kur nu vēl pētītu,” uzskata Iluta Bergmane.
Reklāma