Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lauksaimniecības tehnikas pārvietošanās: 5 lietas, kuras nepieciešams zināt ik vienam autovadītājam

Tuvojoties pavasarim, Ursus Forwarding speciālisti aizvien vairāk saņem jautājumus par dažādu lauksaimniecības tehniku pārvietošanu un piegādi. Kā zināms, lauksaimnieki šajā laikā aktīvāk sāk nodarboties ar dažādiem lauksaimniecības darbiem. Vienlaicīgi tas nozīmē arī paaugstinātu tehnikas vienību pārvietošanos gan pa vietējās nozīmes ceļiem, gan pa šosejām. Varētu domāt, ka lauksaimniecības tehnikas pārvietošanās un piegāde ir vienkāršs process, taču patiesībā kravu pārvadājumi prasa gana daudz specifiskas zināšanas un sagatavošanās darbus.

Ir iespējami dažādi tehnikas pārvietošanās veidi, tas lielākoties atkarīgs no tehnikas gabarītiem un specifikas. Īsākus braucienus tehnika ierasti pārvietojās pati, taču garāki braucieni tiek mēroti ar kravas automašīnas palīdzību, izmantojot speciāli tam paredzētas platformas. Ir iespējama arī tehnikas pārvietošanās, izmantojot speciālus pavadošos transportlīdzekļus, kuri jau laicīgi brīdina citus ceļu satiksmes dalībniekus par tuvojošos negabarīta tehniku. Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja statistika liecina, ka pēdējos 5 gados ar specializētās lauksaimniecības tehniku saistīto ceļu satiksmes negadījumu skaits sasniedz vidēji 246,6 negadījumus gadā. Lai spētu izvairīties no negadījumiem, esam apkopojuši 5 lietas, kuras nepieciešams zināt ik vienam automašīnas šoferim, lai gadījumā, ja jums ceļā nāksies sastapties ar lauksaimniecības tehniku, visas iesaistītās puses spētu pieņemt pareizus un drošus lēmumus.

Apdzīšana

Jāsaprot, ka lauksaimniecības tehnika pārvietojās ar salīdzinoši mazu ātrumu attiecībā pret vieglo automašīnu. Tas nozīmē, ka apdzīšana būs neizbēgama. Svarīgi jau laicīgi spēt novērtēt situāciju. Bieži vien lauksaimniecības tehnikas pārvietojās kopā, tas nozīmē, ka aiz priekšā braucošās tehnikas var atrasties jau nākamā. Apdzīšanas manevru drīkst uzsākt tikai tad, kad līdz galam ir skaidrs, cik tehnikas vienību būs nepieciešams apdzīt un ceļš ir labi pārredzams.

Gabarīti

Lauksaimniecības tehnika lielākoties aizņem daudz vietas, tāpēc svarīgi apzināties, ka tie izmēros ir lielāki nekā ierastie transportlīdzekļi. Brīdī, kad ieraugi tuvojošos lauksaimniecības tehniku, samazini ātrumu un maksimāli ieņem ceļa labo pusi. Gadījumā, ja tehniku pavada pavadošais transports, iespējams, drošāk automašīnu būs apturēt pēc iespējas tuvāk ceļa labajai malai vai kādā autobusa pieturā un ar toleranci palaist pretim braucošo kolonnu. Atcerieties, ka “vieglā” auto manevrēšanas spējas ir stipri vienkāršākas. 

Pārvadājamā krava

Dažādi saistošie noteikumi nosaka to, cik pilnu piekabi drīkst piekraut, lai pārvadājamā krava neapdraudētu citus ceļu satiksmes dalībniekus, taču jāatceras, ka ceļu stāvoklis Latvijā vietām var būt visai katastrofāls. Tas nozīmē, ka no priekšā braucošās lauksaimniecības tehnikas var izbirt vai izkrist pārvadājamā krava. Protams, ka tehniku operatori dara visu iespējamo, lai no tā izvairītos, taču dubulta piesardzība nekad nenāks par ļaunu. 

Redzamība

Mēs visi noteikti esam redzējuši putekļainos grants ceļus. Bieži vien lauksaimniecības tehnikas ir spiestas pārvietoties tieši pa šādiem ceļiem. Ņemot vērā tehnikas svaru un gabarītus, jo īpaši sausā laikā tiek radīti tik lieli putekļi, ka redzamību ir teju nulle. Ja redziet šādu situāciju, noteikti samaziniet ātrumu un attiecīgo posmu šķērso ar pēc iespējas mazāku ātrumu.

Kreisais pagrieziens

Esam pieraduši, ka kreisais pagrieziens nozīmē to, ka transportlīdzeklis veiks kreiso manevru. Taču lauksaimniecības tehniku operatori to mēdz izmantot arī kā brīdinājumu aizmugurē braucošajiem – neapdzīt. Bieži vien novērojama situācija, ka tehnika patiesībā vēlās nogriezties pa labi, taču rāda kreiso pagriezienu. Kādēļ tā? Tas saistīts ar manevrēšanas iespējām un gabarītiem, jo tehnikai nepieciešams izņemt plašāku rādiusu manevra veikšanai. Vienkāršākiem vārdiem – manevrs pa kreisi, lai nogrieztos pa labi. Nekad neapdzeniet lauksaimniecības tehniku, ja tā pārvietojās ar ieslēgtu kreiso pagriezienu. 

Ursus Forwarding uzkrājis 15 gadu pieredzi lauksaimniecības tehnikas transportēšanā gan Latvijā, gan visā pasaulē. Ikdienā palīdz klientiem rast piemērotākos loģistikas risinājumus, nodrošinot gan jūras un avio, gan dzelzceļa, sauszemes un lielgabarīta kravu pārvadājumus. Tāpat nodrošinām visdažādākos noliktavas un uzglabāšanas pakalpojumus. Mūsu speciālisti atradīs vispiemērotāko risinājumu. Mērosim ceļu kopā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.