Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Labākie kapu pieminekļi mūžībā aizgājušajiem

Mēs neviens nevaram izvēlēties, kurā brīdī aiziet no šīs pasaules, taču varam izvēlēties, kā godināt aizgājējus. Tuvs draugs, ģimenes loceklis, darba kolēģis vai visu aizmirsta kapavieta – savu kapu pieminekli būtu pelnījis katrs mirušais. Pēc kapakmens uzstādīšanas kapavieta kļūst sakopta un katrs apmeklētājs var būt drošs, ka atrodas īstajā vietā.

Tradicionāli kapa piemineklis ietver būtiskāko informāciju par cilvēku – vārdu, uzvārdu, dzimšanas un miršanas datus. Šos datus var papildināt ar dzejoli, citātu, dzīves moto vai kapakmenī iegravētu attēlu. Pieminekļa materiāls, krāsa, izmērs, dizains, gravējums un cena var būtiski atšķirties. Granite.lv varat pasūtīt savām finansiālajām iespējām un vēlmēm piemērotāko kapu pieminekli.

Kapu piemineklis ir nopietna izvēle

Apmeklējot kapus varam aplūkot dažāda veida, formas un dizaina kapakmeņus. Daļa no tiem uzstādīti vēl šajā gadsimtā, citi krietni senāk. Mūsdienās kapa piemineklis visbiežāk tiek izgatavots no granīta vai laukakmens. Nenotiekot ārējiem satricinājumiem, kvalitatīvi kapu pieminekļi kalpos 30, 50 un pat vairāk gadus.

Modernās tehnoloģijas ļauj izveidot praktiski jebkādas formas kapakmeni, kapu apmales vai kapu pieminekļu ansambli. Visbiežāk kapu pieminekļus gatavo no zāģētām granīta plāksnēm. Granīts var būt melns, sarkanbrūns, pelēcīgs vai vairāku krāsu sajaukums. Populāri aizvien ir arī pieminekļi, kas izgatavoti no Latvijā pieejamā laukakmens.

Pieminekļa izvēlē varat paļauties uz savu gaumi vai mēģināt uzstādīt kapakmeni, kas jūsuprāt patiktu aizgājējam. Neskaidrību gadījumā vienmēr ir vērts aprunāties ar speciālistiem. Par konsultāciju nav jāmaksā, turklāt izpaliks raizes un meklēšana pēc atbildēm internetā. Jautājumus varat rakstīt uz info@granite.lv vai vienkārši piezvaniet 28392026.

Kapu pieminekļu cenas

Kapakmeņu izmaksas nosaka pieminekļa izmērs, materiāls un veicamā darba sarežģītība. Paši lētākie ir mazie (45 cm x 50 cm) granīta un laukakmens kapavietas pieminekļi. To cenas sākas no aptuveni 120 EUR. Melnā granīta pieminekļi, kā ari jebkurš lielāks kapakmens izmaksās vairāk.

Rēķinot izmaksas papildus ir jāpieskaita arī gravēšanas cenas un transporta pakalpojumi, ja tādi ir nepieciešami. Finansiāli izdevīgāk ir pārvest un uzstādīt pieminekli pašiem, taču ērtāk, protams, to uzticēt veikt pieminekļa izgatavotājiem.

Paši dārgākie ir no visām pusēm pulētie kapu pieminekļi, kā arī pieminekļu ansambļi, kas var sastāvēt no trīs, četrām un pat vairāk daļām. Ja vēlaties kapavietā uzstādīt individuāla dizaina, sarežģītas formas pieminekli, rēķinieties, ka izmaksas būs būtiski augstākas. Precīzu cenas aprēķinu varat iegūt, sazinoties ar akmens kalšanas un gravēšanas speciālistiem. Plašāka informācija ir pieejama arī uzņēmuma mājaslapā.

Kapu pieminekļu kopšana

Pareizi izgatavoti un uzstādīti kapakmeņi ir izturīgi, noturīgi pret temperatūras svārstībām un nokrišņiem, pie nosacījuma, ka piemineklī nav plaisas. Arī sūnas, aļģes un jebkuri citi augi parasti nespēj augt uz kvalitatīva granīta pieminekļa.

Nekāda cita veida kopšana kapakmenim, lielākoties, nav nepieciešama. Reizēm gan gadās, ka stiprā lietū, apkārt esošās smiltis tiek uzsistas uz pieminekļa. Ja tas gadās, atliek to noslaucīt ar sausu vai viegli mitru drānu un piemineklis būs atkal kā jauns.

Cilvēkiem, kas vēlas, lai kapavieta izskatās īpaši eleganti, ir vērts papildus piemineklim padomāt arī par kapavietas labiekārtošanu. Kapa sētiņa, soliņš un citi risinājumi padarīs kapavietu ne tikai vieglāk kopjamu, bet arī vizuāli pievilcīgāku.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.