Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kvalitatīva juridiskā palīdzība – tiesību īstenošana nodokļu jomā

Nodokļu tiesības aptver visus efektīvai nodokļu sistēmas administrēšanai būtiskus aspektus – piemēroto nodokļu un nodevu veidus, to apmērus, iekasēšanas un atvieglojumu piemērošanas kārtību, kā arī sodu apmēru par nodokļu pārkāpumiem. Tā kā nodokļi veido jebkuras valsts budžeta ienākumu lielāko daļu, tad šo nozīmīgo tiesību juridiskais regulējums palīdz definēt visu nodokļu administrēšanā iesaistīto pušu sasvstarpējos pienākumus un tiesības, sākot no nodokļu maksātājiem līdz nodokļu administrācijas iestādēm un arī kredītiestādēm, kas ir iesaistītas  nodokļu un nodevu maksājumu pārskatījumos.

Kā nodokļu tiesības ietekmē nodokļu maksātājus?

Nodokļu maksātājiem, privātpersonām un uzņēmumiem ir pienākums ziņot par ienākumiem, uzglabāt nodokļu aprēķināšanai nepieciešamo dokumentāciju, veikt nodokļu maksājumus noteiktajos termiņos un sadarboties ar nodokļu administrēšanas iestādēm.

Tajā pašā laikā nodokļu maksātājiem ir arī virkne tiesību – izmantot nodokļu atvieglojumus, iepazīties ar revīziju materiāliem un normatīvajiem dokumentiem, saņemt nodokļu pārmaksas, kā arī apstrīdēt un pārsūdzēt nodokļu administrāciju lēmumus par nodokļu uzrēķiniem vai piemērotajām soda sankcijām.

Šajā gadījumā parādās nepieciešamība pēc palīdzības, kuru var sniegt juristu birojs. Protams, kad tiek meklēta jurista konsultācija, cena spēlē ne mazāko lomu, taču der atzīmēt ka tikai profesionāls juridiskais birojs spēs tikt galā ar jebkuriem jautājumiem.

Kā kvalitatīva juridiska palīdzība var palīdzēt nodokļu tiesībās?

Latvijas komplicēto nodokļu un nodevu vidi veido gan valsts un pašvaldību noteikti nodokļi un nodevas, gan tieši piemērojami Eiropas Savienības normatīvajos aktos noteiktie nodokļi. Turklāt, mainoties un attīstoties ekonomikai, arī nodokļu vidē rodas aizvien jaunas izmaiņas.

Nodokļu tiesību jomā specializējies advokāts vai advokātu birojs var palīdzēt atrast ilgtspējīgāko nodokļu risinājumu uzņēmumiem un privātpersonām, ņemot vērā visas juridiskas nianses.

Kvalitatīvi juridiskie pakalpojumi nodokļu tiesību jomā var būt nepieciešami ne tikai valsts un pašvaldību iestādēs iesniedzamo dokumentu sastādīšanā, deklarāciju sagatavošanā un citu formalitāšu kārtošanā, bet arī pārsūdzību gadījumos nodokļu administrēšanas iestādēs vai tiesās, kur nodokļu jomā specializējies zvērināts advokāts varēs nodrošināt arī pilnvērtīgu klienta interešu pārstāvniecību.

Nodokļu tiesības ir viena no zvērinātu advokātu biroja “Atlācis un Partneri” darbības specializācijām, tādēļ gan biroja advokāti Rīgā, gan juristi Valmierā spēs sniegt kvalificētas konsultācijas un juridisko palīdzību klientu tiesību aizstāvībā strīdos par nodokļu nomaksu, uzrēķiniem un sodiem Valsts Ieņēmumu dienestā (VID), kā arī tiesā.

Ja ir nepieciešami profesionāli juristi Rīgā vai Valmierā, piesakieties konsultācijai, ko ērti var izdarīt arī mājas lapā – www.eabirojs.lv. Ziniet savas tiesības!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.