Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kur pirkt savai profesijai piemērotu darba apģērbu

Katrai profesijai ir savi veicamie darba pienākumi, vide un prasības pret apģērbu. Darbs birojā prasa ieturēt lietišķu un profesionālu stilu. Drēbēm ir jābūt tīrām, glītām un jāizskatās pietiekami reprezentabli. Darbs ārā, ražošanas telpās vai specifiskos apstākļos savukārt prasa speciālas darba drēbes, apavus un reizēm arī papildus darba drošības inventāru.

Kur pirkt darba apģērbu? Ja zināt savas vajadzības un izmēru, varat pirkt drēbes vai apavus internetā. Saņemot drēbes mājās, varēsiet tās uzlaikot un, ja nederēs, sūtiet atpakaļ. Otra iespēja ir doties uz veikalu klātienē un uzmērīt apģērbu uz vietas. Lai arī e-komercija piedāvā daudzas priekšrocības, tomēr nekas neaizstāj iespēju aptaustīt drēbes, parunāt ar pārdevēju un uzmērīt dažādus modeļus.

Darba apģērbu veikals Marpro piedāvā pircējiem gan iespēju pasūtīt preces savā internetveikalā, gan nopirkt klātienē (adrese – Gustava Zemgala gatve 71A, Rīga). Pasūtījumiem virs 100 EUR tiek nodrošināta bezmaksas piegāde uz jebkuru vietu Latvijā.

Kādu apģērbu izvēlēties?

Latvijas mainīgajos klimatiskajos apstākļos ir svarīgi iegādāties darba drēbes, kas būs izturīgas un nodrošinās komfortu jebkurā situācijā. Vasarā dosim priekšroku apģērbam, kas aizsargā no saules, lietus, vēja un reizē arī nodrošina ventilāciju. Citos gadalaikos, sevišķi ziemā, prasības būs līdzīgas, taču lielāks uzsvars būs uz siltuma saglabāšanu.

Viens no veidiem, kā to panākt ir ģērbšanās pēc sīpoliņa principa, t.i. vilkt drēbes vairākās kārtās. Pamata slānis (apakšveļa, krekls), kas ir vistuvāk ādai uzsūc sviedrus un āri žūst. Vidējam apģērba slānim ir jābūt elpojošam un siltumu izolējošam. Pie vidējā slāņa varam pieskaitīt flīsa jakas un vestes. Virsējais slānis ir ūdensizturīga un elpojoša vējjaka (ziemā siltināta). Apģērba kārtu daudzumu var regulēt atkarībā no ārējās vides un personīgā komforta.

Drošība pirmajā vietā

Ikvienā darbā, kas saistīts ar paaugstinātiem riskiem katra nianse ir svarīga. Attiecībā uz darba drēbēm te jārunā ne tikai par apģērba siltumnoturību, komfortu un funkcionalitāti, bet arī krāsu.

Ir daudzas profesijas, t.sk. ceļu būve, zvejniecība un mežizstrāde, kur drēbēm obligāti ir jābūt spilgtās, viegli pamanāmās krāsās. Tāpat ir nozares (metināšana), kurās darbs noris paaugstinātas bīstamības apstākļos un vajadzīgs īpaši drošs apģērbs (bikses, jaka, kombinezons).

Nedrīkst aizmirst arī par piemērotiem un drošiem darba apaviem, kā arī individuālās aizsardzības līdzekļiem (aizsargbrilles, respirators, cepure, darba cimdi, aizsargķivere, drošības sistēma).

Atbildīgos uzņēmumos par darbinieku drošību parūpējas darba devējs, taču beigu beigās ikviens no mums pats atbild par savu veselību un dzīvību.

Pasūtot darba drēbes vai apavus internetā bez cenas, zīmola, izmēra un citiem svarīgiem faktoriem, vienmēr pievērsiet uzmanību arī savai drošībai.

Interneta veikala Marpro mājaslapā – https://www.marpro.lv pieejams darba apģērbs, apavi, individuālie aizsardzības līdzekļi un viss pārējais, kas vajadzīgs, lai apģērbtos piemēroti ikvienā gadalaikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.