Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kredītu apvienošana: kā samazināt ikmēneša maksājumus

Kreditēšanas pasaulē arvien populārāka kļūst kredītu apvienošana, kas var palīdzēt atmaksāt vairākus vienlaicīgi aktīvus kredītus, piemēram, samazinot ikmēneša maksājumu.

Viens no svarīgākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki meklē veidus, kā samazināt ikmēneša kredītmaksājumus – tā iespējams mazināt kredītu radīto budžeta slogu, tādējādi atvieglojot savu finanšu pārvaldību.

Arī Jums ir vairākas kredītsaistības un vēlaties samazināt ikmēneša maksājumu apjomu? Apdomājiet tādu risinājumu kā kredītu apvienošana – šajā rakstā stāstām vairāk par to, kas tas ir un kā tas var palīdzēt.

Kas ir kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošana ir risinājums, kas paredz vairāku esošu kredītu apvienošanu vienā ilgtermiņa kredītā ar vienu ikmēneša maksājumu un bieži arī zemāku procentu likmi.

Kredītu apvienošana parasti tiek izmantota tad, kad, piemēram, kādu iemeslu dēļ pasliktinājusies finansiālā situācija un radušās problēmas ar kredītu atmaksu vai arī kredītu apvienošana piedāvā izdevīgākus nosacījumus nekā tie ir katram kredītam individuāli.

Ikmēneša kredīta maksājumu samazināšanas metodes

Jo garāks aizdevuma atmaksas termiņš, jo mazāks ikmēneša maksājums. Tā kā kredītu apvienošana paredz apvienot vairākus kredītus vienā ilgtermiņa kredītā ar atmaksas termiņu līdz pat 10 gadiem, pēc līguma noslēgšanas ikmēneša kredītmaksājums ir mazāks nekā vairāku kredītu ikmēneša kredītmaksājumu kopsumma.

Kredītu apvienošana un ikmēneša kredītmaksājuma samazināšana ir efektīvs risinājums sekojošās situācijās:

  • Aizņēmējam ir vairāki aktīvi īstermiņa kredīti ar augstiem ikmēneša maksājumiem, kas rada iespaidīgu kopsummu un situāciju, kad lielākā daļa no ikmēneša ienākumiem jāvelta šo kredītu segšanai;
  • Aizņēmējam ir vairāki aktīvi kredīti (gan īstermiņa, gan ilgtermiņa), un katram no tiem ir atšķirīgi atmaksas nosacījumi – gan ikmēneša maksājuma apjoms, gan maksājuma datums, kas rada situāciju, kad kredītu pārvaldība kļūst sarežģīta.

Kredītu apvienošanas priekšrocības

Vienkāršāka kredītu pārvaldība

Var būt situācija, kad noformēti vairāki kredīti, turklāt tie var būt noformēti arī pie dažādiem aizdevējiem, līdz ar to atmaksas nosacījumi, ikmēneša maksājuma apmērs un datums, atšķiras. Tas var radīt pamatīgu apjukumu un apgrūtināt kredītu pārvaldību, radot risku, ka kāds maksājums tiek aizmirsts un tādēļ jāmaksā soda nauda un/vai pat jāsastopas ar parādu piedziņu. Kredītu apvienošana paredz tikai vienu ikmēneša maksājumu, līdz ar to kredīta atmaksas process ir vienkāršāks un ir iespējams izvairīties no iepriekš minētajām problēmām.

Iespēja iegūt izdevīgākus nosacījumus

Izmantojot kredītu apvienošanu, bieži iespējams iegūt izdevīgākus aizdevuma nosacījumus nekā tie ir katram kredītam atsevišķi – garāku atmaksas termiņu, līdz ar to mazāku ikmēneša maksājumu. Viena no būtiskākajām kredītu apvienošanas priekšrocībām – tā ir iespēja atbrīvoties no kredītiem, kuriem ir īpaši augsta un neizdevīga procentu likme, tā vietā noformējot jaunu kredītu ar izdevīgākiem nosacījumiem.

Iespēja saglabāt un/vai uzlabot kredītvēsturi

Ikviens kavēts maksājums (kaut tikai neliela apjoma un neilgu laiku) var negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, tādējādi apgrūtinot finansiālās iespējas nākotnē. Tā kā kredītu apvienošana palīdz atvieglot kredītsaistību izpildes procesu, tā ir iespēja saglabāt kredītvēsturi pozitīvu un/vai vajadzības gadījumā uzlabot to.

Ko svarīgi ņemt vērā?

Varētu likties, ka kredītu apvienošanai ir tikai priekšrocības, tomēr jāsaprot, ka tas nav brīnumlīdzeklis – tas joprojām ir aizdevums, kas ir rūpīgi jāizvērtē. Lūk, pāris faktori, ko svarīgi ņemt vērā, ja plānojat apvienot kredītus:

Kopējā summa un izmaksu pozīcijas

Pievērsiet uzmanību ne tikai ikmēneša maksājuma apjomam un procentu likmes apmēram, bet arī citām izmaksu pozīcijām, kā komisijas maksas, soda naudas u.c. Kāda ir kopējā atmaksājamā summa pēc tam, kad apvienosiet kredītus? Vai esošo kredītu apvienošana ir finansiāli izdevīga? Lai saprastu, vai Jūsu situācijā tas ir piemērots risinājums, rūpīgi izlasiet kredīta līgumu!

Ilgtermiņa aizdevuma sekas

Viens no iemesliem, kādēļ liela daļa cilvēku lemj par labu kredītu apvienošanai – tā esošus kredītus apvieno vienā ilgtermiņa aizdevumā, tādējādi pagarinot atmaksas termiņu un samazinot regulāro kredītmaksājumu. Tajā pašā laikā garš atmaksas termiņš nozīmē, ka tiek samaksāts vairāk attiecībā uz procentu likmi – jo garāks atmaksas termiņš, jo mazāks budžeta slogs, tomēr vairāk tiek pārmaksāts.

Aizdevēja izvēle

Šobrīd kreditēšanas pasaulē ir ļoti daudz pakalpojumu sniedzēju. Lai būtu drošs, ka izvēlaties sev un savam maciņam labāko, sākumā salīdziniet dažādus pakalpojumu sniedzējus – pievērsiet uzmanību gan pakalpojuma sniedzēja reputācijai, gan piedāvājumam! Laba doma ir apskatīt interneta resursos, piemēram, sociālajos tīklos pieejamās atsauksmes.

Kredītu apvienošana – biežāk uzdotie jautājumi

Cik kredītus var apvienot?

Katra aizdevēja nosacījumi var atšķirties – atsevišķi aizdevēji piedāvā apvienot līdz 10 kredītiem. Viss atkarīgs arī no Jūsu pašreizējās finansiālās situācijas, kredītu speciālists izskatīs kredīta pieteikumu, Jūsu esošos kredītus un pieņems lēmumu.

Kā pieteikties kredītu apvienošanai?

Pieteikties kredītu apvienošanai iespējams ātri un ērti tiešsaistē, bez maksas aizpildot pieteikumu aizdevēja mājaslapā. Tomēr ņemiet vērā, ka pieteikumi tiek izskatīti saskaņā ar likumdošanu un aizdevēja darba laiku – parasti pieteikuma izskatīšana notiek aptuveni 15 minūšu laikā.

Cik liela ir kredīta summa pēc kredītu apvienošanas?

Kredīta apvienošanas ietvaros aizdevuma summa visbiežāk svārstās no 500 līdz pat 25 000 EUR – viss atkarīgs no Jūsu finansiālās situācijas. Aizņēmējs var pretendēt uz lielāku aizdevuma summu, ja tiek izsniegts kredīts pret ķīlu, jo tādējādi aizdevējam ir sava veida garants. Konkrēta aizdevuma summa zināma pēc pieteikuma izvērtēšanas.

Plānojat izmantot tādu iespēju kā aizdevums, taču nezināt, kuru no risinājumiem izvēlēties? Kredītu apvienošana bez ķīlas un arī citi populāri finanšu risinājumi, kā patēriņa kredīts, auto kredīts, pārkreditācija, kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu u.c. pieejami pie nebanku aizdevājiem.

Atgādinām, ka ikviens kredīts ir nopietnas saistības, tādēļ pirms aizņemšanās rūpīgi izvērtējiet kredīta nepieciešamību, piemērotību situācijai, kā arī savas iespējas kredītu godprātīgi atmaksāt!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.