Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kosmetologs iesaka: kā pareizi veikt sejas ādas attīrīšanu?

Mūsdienās, kad kosmētisko līdzekļu plaukti vai plīst no dažādu produktu klāsta, kosmetoloģijas kabineti piedāvā arvien modernākas skaistumkopšanas procedūras un skaistuma injekcijas kļuvušas pieejamas katrai sievietei, parūpēties par sejas ādas skaistumu ir vieglāk kā jebkad agrāk.

Taču, kā atzīst kosmetologi, liela daļa sieviešu tomēr aizmirst, ka svarīgākā sejas kopšanas procedūra ir tieši rūpīga un pareiza sejas ādas attīrīšana. Regulāra sejas ādas attīrīšana ir mirdzošas, koptas un veselīgas sejas ādas noteicošais faktors. Un tikai pēc tam jādomā par to, kā to pareizi tonizēt, mitrināt, pabarot un aizsargāt.

Kosmetologs ir speciālists, kas palīdz parūpēties par sievietes sejas ādas skaistumu ilgtermiņā, tāpat kosmetologa konsultācija ir vērtīga jebkurai sievietei, lai uzzinātu to, kā par savas sejas ādas skaistumu rūpēties ne tikai kosmetologa kabinetā, bet arī ikdienā.

Par to, kā pareizi kopt sejas ādu un kādas sejas ādas attīrīšanas procedūras piedāvā ārstnieciskā un estētiskā kosmetoloģija, konsultē Veselības un skaistuma centra Adoria kosmētiķe Sintija Vēciņa!

Trīs svarīgi priekšnoteikumi: pareiza tehnika, regularitāte, pareizie attīrīšanas līdzekļi

Lai sejas ādas attīrīšanas procedūra sniegtu vēlamos rezultātus, nepieciešams ievērot trīs galvenos nosacījumus. Tie ir – pareiza sejas ādas attīrīšanas tehnika, attīrīšanas rituāla ieviešana gan rītos, gan vakaros, kā arī sejas ādas stāvoklim pareizi pielāgotu sejas attīrīšanas līdzekļu izmantošana.

It kā nekas sarežģīts, tomēr kosmetologs bieži vien savā praksē novēro to, ka sejas ādas attīrīšana netiek veikta pareizi. Proti, izmantojot sejas attīrīšanas līdzekļus, kas nav pielāgoti sejas ādas tipam un vecumam, kā arī sejas ādas attīrīšanu veicot pavirši, būtiski paātrinās sejas ādas novecošanās procesi. Tāpat palielinās risks iedzīvoties problemātiskas sejas ādas kaitēs – veidojas iekaisumi, izsitumi, pinnes un citas problēmas.

Sejas ādas attīrīšana jāveic gan no rīta, gan vakarā, turklāt vakarā tas jādara īpaši rūpīgi, lai atbrīvotos no kosmētikas, tauku sekrēta, putekļiem, putekšņiem un citiem netīrumiem, kas dienas laikā uzkrājas uz sejas ādas.

Pareiza sejas ādas attīrīšanas tehnika

No rītiem jāveic pavisam viegla sejas attīrīšanas procedūra. Sejas ādu nepieciešams vien nomazgāt ar ādai piemērotu mazgāšanas līdzekli un pēc tam to tonizēt, lai ādu sagatavotu mitrinošā krēma, seruma vai citas kosmētikas uzklāšanai.

  • Maldīgs ir uzskats, ka toniks ir paredzēts sejas ādas attīrīšanai. Kā norāda kosmetologs, nekādā gadījumā toniku nevajadzētu izmantot pirms sejas ādas mazgāšanas ar attīrošajiem līdzekļiem.

Toniku lieto tikai pēc sejas ādas mazgāšanas un šo soli nevajadzētu izlaist. Toniks var palīdzēt notīrīt atlikušos netīrumus, taču tā galvenais uzdevums ir atgriezt sejas ādas dabisko PH līmeni, mitrināt un tonizēt ādu un sagatavot to kopjošās un dekoratīvās kosmētikas uzklāšanai.

Vakaros sejas ādas attīrīšana jāveic īpaši rūpīgi. Ja ikdienā lieto lielu daudzumu dekoratīvās kosmētikas, jāveic dubultā sejas ādas attīrīšana. Tas nozīmē, ka sākotnēji sejas āda ar micelāro ūdeni vai divfāžu dekoratīvās kosmētikas noņēmēju jāattīrā no SPF aizsargkrēmiem un dekoratīvās kosmētikas un tikai pēc tam jāveic mazgāšana ar attīrošajām putām, gēlu vai pieniņu.

Svarīgi iegādāties tādus līdzekļus, kas paredzēti ūdensnoturīgās kosmētikas noņemšanai, ja tādu ikdienā izmanto, kā arī ādai ap acīm iegādāties tieši šai zonai paredzētus attīrīšanas līdzekļus, kas nekairinās acis un jutīgo acu zonas ādu. Parastie kosmētikas noņemšanas līdzekļi nenotīra ūdensnoturīgo kosmētiku pilnībā, līdz ar to veidojas neredzama netīrumu kārta, kas ar laiku aizsprostos poras un veidosies izsitumi un pinnes.

  • Izvairies no sejas ādas berzēšanas, īpaši acu zonā un ap lūpā, kur āda ir izteikti trausla. Agresīva, pārlieku spēcīga iedarbība var veicina ne tikai iekaisumu veidošanos, bet arī paātrināt sejas ādas novecošanās procesus.

Maigām kustībām, ar vates plāksnītes palīdzību attīri seju no kosmētikas. Ievēro sejas kosmētiskās līnijas – no centra uz āru. Neaizmirsti arī par kakla un dekoltē zonas attīrīšanu!

Aptuveni reizi nedēļā ieteicams veikt dziļāku sejas ādas attīrīšanu ar enzīmu, pīlingu vai attīrošo sejas masku. Svarīgi ievērot, ka šo līdzekļu izmantošana nav paredzēta ikdienas lietošanai un jāievēro ražotāja lietošanas norādes.

Kosmetoloģe min arī to, ka sievietes bieži vien nepareizi lieto tik iecienītos micelāros ūdeņus uzskatot, ka tie darbojas līdzīgi kā toniks, taču tā nebūt nav. Micelāro ūdeni obligāti nepieciešams nomazgāt, pat ja uz iepakojuma norādīts, ka tas nav nepieciešams. Micelārais ūdens satur vairākus attīrošus komponentus, kas uz sejas atstāj nelielu nogulšņu kārtiņu.

  • Vislabāk par to pārliecināties veicot eksperimentu. Uz vates plāksnītes uzklāj micelāro ūdeni, pieliec vates plāksnīti pie lūpām un uzpūt tai savu elpu, it kā pūšot ziepju burbuļus. Tu redzēsi, ka vietās, kur uzklāts micelārais ūdens, veidojas ziepju burbuļiem līdzīgas putas.

Tas liecina vien par to, ka micelārais ūdens nav tikai attīrošs ūdens, bet gan līdzeklis, kura sastāvā ir ziepēm līdzīgas vielas, ko uz sejas ādas nav ieteicams atstāt.

Lai izvēlētos sejas ādai piemērotākos attīrīšanas līdzekļus, nepieciešams zināt savu sejas ādas tipu. Kosmetologa konsultācija ir vērtīga vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, kosmetologs tev palīdzēs noteikt tavu sejas ādas tipu, ādas PH līmeni un citas nianses, lai pielāgotu attīrošo un kopjošo kosmētiku. Un otrkārt, speciālists ieteiks arī piemērotākās sejas ādas attīrīšanas procedūras, ko piedāvā ārstnieciskā kosmetoloģija.

HydraFacial procedūra

Šī ir viena no iecienītākajām kosmētiskajām procedūrām, kas sniedz izcilus rezultātus apvienojumā ar pareizu sejas ādas kopšanu ikdienā. HydraFacial procedūras laikā āda tiek dziļi attīrīta, mitrināta, kā arī papildus tiek ievadīti individuāli pielāgoti līdzekļi serumu veidā, lai veicinātu sejas ādas atjaunošanās procesus. Tāpat procedūrai piemīt arī liftinga efekts.

HydraFacial procedūra ir piemērota visiem sejas ādas tipiem un to ieteicams veikt kursa veidā, taču rezultāts ir redzams jau pēc pirmās reizes. Kā norāda kosmetoloģe, klientes to bieži izvēlas veikt arī pirms svarīgiem pasākumiem, lai efektīvi un ātri uzlabotu sejas ādas stāvokli.

Ķīmiskie pīlingi

Lai veiktu vēl dziļāku sejas ādas attīrīšanu un sejas ādas atjaunošanu, var veikt arī ķīmisko pīlingu procedūru. Pirms to veikšanas, iepriekš nepieciešama kosmetologa vai dermataloga konsultācija. Ar pīlinga palīdzību sejas ādas poras tiek īpaši dziļi attīrītas, tāpat uzlabojas sejas ādas asinsrite, izlīdzinās ādas virsmas struktūra un āda iegūst veselīgu, mirdzošu izskatu.

Kosmetoloģijā izmanto dažādus pīlingu veidus, taču ķīmiskie pīlingi ir viens no biežāk pielietotajiem pīlingu veidiem, kas sniedz ātru un efektīvu rezultātu.

Estētiskā un ārstnieciskā kosmetoloģija Veselības un skaistuma centrā Adoria

Katrai sievietei nepieciešams uzticams un labs kosmetologs. Rīgā, Veselības un skaistuma centrā Adoria pieejami plaši estētiskās un ārstnieciskās kosmetoloģijas pakalpojumi, ko piedāvā pieredzējusi, profesionāla kosmētiķe Sintija Vēciņa. Tāpat piedāvājam botulīna injekcijas, ko veic sertificēta dermatoloģe J. Čumakova.

Ja vēlies pieteikt vizīti, zvani +371 67 315 000 vai ienāc adoria.lv un piesaki savu vizīti online!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.