Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ko ņemt vērā pirms mājokļa siltināšanas?

Ņemot vērā ieguvumus, ko sniedz ēkas pareiza siltināšana, šobrīd tas ir aktuāls risinājums. Tomēr teicamam rezultātam būtiska gan piemērotu siltināšanas materiālu izvēle, gan pareizi veikts siltināšanas process. Turpinājumā mazliet vairāk par to, ko ņemt vērā pirms siltināšanas darbu uzsākšanas.

Mērķis

Pats pirmais solis ir saprast, ko iecerēts siltināt – daļu no ēkas vai visu ēku? Pirms lēmuma pieņemšanas ieteicams veikt energoauditu, lai noteiktu, kurās ēkas daļās siltuma zudums ir vislielākais. Tas palīdzēs izvēlēties visefektīvākos risinājumus.

Siltināšanas materiāli

Liela nozīme ir arī siltināšanas materiālu izvēlei. Izvēles iespējas mūsdienās ir daudzveidīgas, tādēļ vērts iedziļināties dažādu materiālu īpatnībās.

Tā, piemēram, siltināšanas darbos plaši izmantots tiek putu polistirols (EPS). Tas ir izturīgs un laika gaitā nezaudē savas labās siltumizolācijas īpašības. Populāra izvēle ir arī minerālvate (akmens vate vai stikla šķiedras vate). Tā ir viegli montējama, lieliski noderēs gan jumta, gan ēkas fasādes siltināšanai. Bēniņu siltināšanai, savukārt, piemērota izberamā minerālvate.

Pieejama arī ekovate, kas plākšņu veidā tiek izmantota grīdām, jumtiem, sienām, savukārt beramā – griestu siltināšanai.

Protams, izvēlei vēl arī daudzi citi siltināšanas materiāli. Svarīgākie aspekti, kam jāpievērš uzmanība, ir materiāla slodzes izturība, mitrumizturība, siltumpretestība, elastīgums, blīvums, skaņas izolācija. Ja rodas kādas šaubas par piemērotākā materiāla izvēli, visdrošāk konsultēties ar zinošu speciālistu.

Profesionāļu piesaiste

Nākamais jautājums, uz ko jāatrod atbilde – siltināsiet paši vai darbu uzticēsiet speciālistiem? Lēmums, bez šaubām, atkarīgs no mērķa, kā arī Jūsu prasmēm, tomēr der atcerēties, ka pareizi veikta siltināšana ir ļoti būtisks faktors, tādēļ, ja nav pārliecības par savām spējām, labāk piesaistīt pieredzējušu speciālistu.

Mūsdienīgi siltināšanas materiāli – Videstehnika.lv

Būvmateriālu veikals Videstehnika.lv piedāvā kvalitatīvus siltināšanas materiālus dažādām prasībām. Lai izvēli izdarīt būtu vienkāršāk, noderēs uzņēmuma speciālistu konsultācijas. Tāpat šajā veikalā atrodami arī citi risinājumi mājoklim, piemēram, apkures sistēmas, celtniecības materiāli, santehnikas un kanalizācijas risinājumi, kā arī daudz kas cits. Ieskatieties www.videstehnika.lv, lai izdarītu ilgtspējīgākās izvēles!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.