Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ko ņemt vērā, izvēloties riepas ziemas sezonai?

Kad pienāk laiks gatavot savu auto aukstajai sezonai, viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir ziemas riepu izvēle. Piedāvājums ir tiešām daudzveidīgs, un tajā apjukt ir ļoti viegli – kam pievērst uzmanību, kā izvēlēties drošu un kvalitatīvu risinājumu? Viena no iespējām, protams, ir paļauties uz iepriekšējo pieredzi un izvēlēties jau pārbaudītu riepu ražotāju un veidu. Tomēr, ja ir mainījies auto vai arī braukšanas apstākļi, piemērotākās riepas jāmeklē no jauna.

Riepu veidi

Ar ziemas riepām automašīnai ir jābūt aprīkotai no 1. decembra, taču, lai nodrošinātu drošu un komfortablu braukšanu, drīzāk būtu jāvadās pēc laikapstākļiem nevis pēc datuma kalendārā.

Lai izvēlētos piemērotākās riepas, jāņem vērā gan automašīnas modelis un ražotāja noteiktās rekomendācijas, gan arī braukšanas stils un apstākļi.

Pieejamas vairāku veidu ziemas riepas:

  • Riepas ar radzēm – piemērotas braukšanai pa slikti uzturētiem, apledojušiem lauku ceļiem. Braucot pa asfaltētu pilsētas ceļu, radžotas riepas rada augstāku trokšņu līmeni, kā arī samazina braukšanas komfortu. Daudzās Eiropas valstīs riepas ar radzēm nav atļautas – tas jāņem vērā, ja teik plānots ar auto braukt ārpus valsts;
  • Pieejamas arī radžojamās riepas, to darbības princips ir līdzīgs radžotajām riepām;
  • Skandināvu tipa riepas ir bez radzēm, bet to gumijas sastāvs ir mīkstāks, līdz ar to šī tipa riepas nodrošina labu saķeri ar apledojušu ceļa virsmu;
  • Eiropas jeb vissezonas riepas uzskatāmas par universālu risinājumu, kas apvieno gan ziemas, gan vasaras riepu īpašības. Tā ir populāra izvēle valstīs, kur nav bargu ziemu, jo vislabāko sniegumu šāda tipa riepas parāda uz slapja ceļa seguma.

Izvērtējot braukšanas apstākļus, var izvēlēties tiem atbilstošākās riepas. Neskaidrību gadījumā jautājiet padomu speciālistam, kurš palīdzēs izvēlēties labāko variantu.

MMK Riepu Serviss – riepas plašā izvēlē

Vai ir pienācis laiks iegādāties labas ziemas riepas? Ieskatieties servisa “MMK Riepu Serviss” piedāvājumā un izvēlieties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. Izvēlei tiek piedāvāti arī lietie diski, kā arī tiek nodrošināta riepu piegāde, riepu montāža, balansēšana, riepu remonts un citi pakalpojumi. Plašāka informācija pieejama www.mmkserviss.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.