Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Klausies e radio mobilajā telefonā vai datorā – Radio.lv

2022. gads nāk ar dažādām pārmaiņām, taču mūsu vēlme klausīties kvalitatīvu un interesantu mūziku un ziņu pārraides nekur nav pazudusi.  Radio savās mājās esam klausījušies jau no bērnības un tas nav nekas neparasts, taču ir radušās arī jaunas iespējas.

Šobrīd mēs ikviens varam arī klausīties radio internetā. Portālā Radio.lv visas Latvijas un arī dažas ārzemju radiostacijas jaunā vidē – online jeb e radio  – http://radio.lv/ skan 24 stundas diennaktī visā valstī un pat ārpus Latvijas robežām.

Kādus ieguvumus sniedz e radio?

Klausoties radiostacijas internetā, jums vairs nav jāuztraucas par sliktu signāla kvalitāti. Atkrīt arī teritoriālie ierobežojumi, jo ikviena reģionā radiostacija ir dzirdama visā Latvijas teritorijā, pie nosacījuma, ka tā ir ieviesusi online tiešraides.

Tehnoloģiskās izmaiņas nozīmē, ka radiostaciju frekvences un izplatības robežas vairs neatspoguļo to reālo klausītāju loku. Jūs varat dzīvot Liepājā un klausīties Latgales radio, bet dzīvojot Bauskā klausīties Rietumu radio vai pat kādu no ārzemju radiostacijām.

Latviešiem, kas dzīvo tepat uz vietas tas varbūt arī neliekas nekas īpašs, bet ārzemēs mītošajiem tautiešiem, šī inovācija paver jaunas iespējas klausīties un apgūt latviešu valodu. Jā, nav nekāds noslēpums, ka dzīvojot izolēti svešā vidē ir viegli pazaudēt saikni ar savu kultūru. Tas ir sevišķi izaicinoši, ja tuvākajā apkārtnē nav neviens draugs vai paziņa ar ko parunāt latviski.

Radio.lv ieviešana palīdzēs uzturēt saikni starp latviešiem ārzemēs un latviešu valodu vai pat Latvijas valsti. Tā vietā, lai klausīties vietējās – Anglijas, Vācijas vai Īrijas radiostacijas, latvieši ārzemēs tagad var klausīties visas iemīļotās radiostacijas vienā vietā – Radio.lv mājaslapā.

Kas ir nepieciešams, lai klausītos radio internetā?

Viss, kas vajadzīgs ir ierīce ar interneta pieslēgumu (dators, mobilais telefons vai planšete). Ieejiet Radio.lv mājaslapā, noklikšķiniet uz izvēlētās radiostacijas un varēsiet klausīties to tiešraidē.

Klausītājiem, kas vēlas sazināties ar radio veidotājiem turpat kanāla profilā ir pieejama arī viņu kontaktinformācija. Tas varētu būt noderīgi, kad vēlaties noskaidrot tikko spēlēto dziesmu, iesaistīties radiostacijas darbībā vai izrunāt sadarbības iespējas.

Lai klausītos radio tiešsaistē nevajag lejupielādēt aplikācijas, reģistrēties vai aizpildīt kādas anketas. Pietiek, ka zināt, ko gribat klausīties un aiziet – jebkurā laikā un jebkurā vietā.

Vai eradio aizstās apraidi FM viļņos?

Katra jauna tehnoloģija izraisa pārmaiņas, līdzšinējās ieražās. Varam prognozēt, ka ilgtermiņā e radio ieviešana varētu mazināt to cilvēku skaitu, kas klausās radio FM Mhz parastajos radioaparātos. No otras puses, maz ticams, ka šis ieradums varētu izzust pilnībā. Šobrīd Radio.lv nodrošina jaunas izvēles iespējas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.