Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kas ir videi draudzīgas rotaslietas?

Rotaslietas ir vieni no daudznozīmīgākajiem personīgā stila aksesuāriem. Lai arī rotaslietas neapšaubāmi var apliecināt noteiktu statusu sabiedrībā un kalpot par vērtīgu ieguldījumu nākotnē, tomēr visbiežāk tieši rotaslietas vizuāli atspoguļo svarīgas personības šķautnes – personīgo gaumi, patīkamas atmiņas par notikumiem un sastaptajiem cilvēkiem, kā arī svarīgas idejas, kas spēj iedvesmot to nēsātāju. Tieši tādēļ rotu nozīmība laika gaitā nezaudē savu aktualitāti, bet mainās, ieviešot juvelierizstrādājumu izstrādē jaunas, sabiedrībai nozīmīgas idejas. Līdz ar videi draudzīgu ideju plašāku izplatību arī rotaslietu veidošanā aizvien lielāku lomu spēlē ētiska un atbildīga resursu izmantošana.

Kā tiek veidotas videi draudzīgas rotaslietas?

Videi draudzīgas rotaslietas ir drošas gan cilvēkiem, gan apkārtējai videi. Tās nesatur cilvēka veselībai potenciāli bīstamus tehnoloģiskos piemaisījumus un to izgatavošana atstāj mazāku oglekļa pēdas nospiedumu.

Šādu rotu meistars, veidojot dabai draudzīgas rotaslietas, drīkst izmantot tikai tādus materiālus, kuru ieguve samazina vides piesārņojuma riskus, ir ilgtspējīga un to apstrādē nav nepieciešams liels ūdens vai enerģijas apjoms.

Turklāt, ilgtspējīga un dabai draudzīga rotaslietu izgatavošana nozīmē arī ētisku un atbildīgu attieksmi pret izejvielu ieguvējiem, nodrošinot šiem cilvēkiem pienācīgu atalgojumu un drošus darba apstākļus. Lai arī dabai draudzīgu rotaslietu koncepts ietekmē materiālu un to piegādātāju izvēli, tas neierobežo rotaslietu dizaina daudzveidību un augsto kvalitāti.

Kuri ir piemērotākie videi draudzīgu rotaslietu materiāli?

Neskatoties uz to, ka koks, jūras viļņu nomatēts stikls, māls, nerūsējošais tērauds un alumīnijs visvairāk asociējas ar videi draudzīgiem juvelierizstrādājumiem, arī zelta un sudraba rotas ar pusdārgakmeņiem vai dārgakmeņiem var būt ilgtspējīgas un dabai draudzīgas rotas.

Zelta un sudraba gredzeni, kā arī citas rotas var būt draudzīgas videi, ja tiek izmantots pārstrādāts zelts un sudrabs. Šajā gadījumā rotu sastāvdaļas tiek iegūtas ētiski atbildīgā veidā, godīgā tirdzniecībā un tiek izmantotas tehnoloģijas, kas samazina ūdens un ķīmisku vielu patēriņu dārgakmeņu apstrādē.

Vides saudzēšanas apsvērumu dēļ juvelieri aizvien biežāk savā darbā sāk izmantot laboratorijās audzētus dimantus kā efektīgu alternatīvu raktuvēs iegūtajiem dārgakmeņiem. 

Fabledsilver.lv ir juvelieru darbnīca Rīgā, kas specializējas orģinālu un videi draudzīgu rotu izgatavošanā no pārstrādāta sudraba, kā arī sudrabu rotu labošanā vai pārveidošanā. Šī sudraba rotu darbnīca piedāvā ne tikai gatavus izstrādājumus, kā piemēram, sudraba auskari vai gredzeni, bet arī piedāvā izgatavot rotas pēc individuālajiem pasūtījumiem. Turklāt kā vēl papildus pakalpojumi tiek piedāvāta rotu pārveidošana un labošana. Ienāciet www.fabledsilver.lv un apskatiet bagātīgo produkcijas klāstu. Ja tiek meklēts labs juvelieris Rīgā, Fabledsilver.lv būs laba izvēle!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.