Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kāpēc iegādāties zāles pļāvēja robotu?

Zāles pļāvējs robots ir mūsdienīga ierīce, kas ir izveidota, lai katram cilvēkam palīdzētu ietaupīt svarīgo laiku un, galvenais, tas ir videi draudzīgs. Tas darbojas ar baterijām, nav vajadzīga ne eļļa, ne benzīns. Tādā veidā, neradot nekādu piesārņojumu. Zāles pļāvēju roboti ir tik tiešām draudzīgāki videi.Gandrīz visi zāles pļāvēja roboti tiek darbināti ar litija jonu akumulatoriem. Tie tiek uzlādēti no jūsu elektro tīkla. Un tīkla elektro enerģija tiek ražota daudz efektīvāk nekā parastais zāles pļāvējs. Un zāles pļõāvēja robota akumulatora cikls ilgst apmēram 500 uzlādes ciklus. Akumulatora nomaiņas biežums uzriez būs nosakāms pēc tā, cik bieži robots tiek izmantots un cik lielam zālienam. Un akumulatora nomaiņa ir elementāra un vecos akumulatorus var utilizēt to vajadzīgajā vietā, lai būtu videi draudzīgāk.

Tas darbojas pats

Šādi zāles pļāvēji apstrādā zālienu, braucot nejaušā virzienā, lai neveidotu nekādu riteņu pēdu nospiedumus. Cilvēki, uzlādes staciju noslēp kaut kur neredzamā vietā, lai tas lieki netraucētu. Katrs gan jau domā “Kā robots sapratīs, kur ir zālienu malas?”. Par to pat nav jāsatraucās, jo ir pieejams perimetra vads, kas ir jānostiprina zemē. Pēc šī perimetra vada, zāles pļāvēja robots noteiks to, kur atrodas zāliena malas un nedosies tālāk par nolikto perimetru. Nopļaus vēlamā zāliena perimetru un atgriezīsies atpakaļ savā uzlādes stacijā- pavisam vienkārši!

Bet ir viena lieta jāiegaumē katram cilvēkam, šāds zāles pļāvēja robots nesavāc nopļauto zāli, tas sagriež to smalkās daļās un izkaisa. Tādā veidā, nopļautā zāle ātrāk sadalīsies un barības vielas nonāks atpakaļ augsnē. Tāda veida darbība, katra zālienu padarīs pievilcīgāku, jo tas saņem vajadzīgās barības vielas un nevajadzēs ik pa laikam zālienu mēslot.

Drošs

Tradicionālie zāles pļāvēji ir bīstamas mašīnas. Katram ir jāmāk tās ieedarbināt, lai nerastos nevajadzigi savainojumi. Tiem ir lieli un ātri kustīgi asmeņi, kas var netīšām aizķert kādu gruzi vai akmeni un to izmest ārā, kas var radīt savienojumus cilvēkiem vai kaut ko sabojāt. Zāles pļāvēja robotam ir mazāki asmeņi un tie ir noslēpti zem korpusa. Tam vēl ir papildus sensors, kas liks asmeņiem apstāties līdz ko robots tiek sasvērts uz kādu pusi vai tiek pacelts. Robotu arī ir vienkārši kopt un uzglabāt, kad vairāk nav pļaušanas sezona. To tīrīšana ir ātra, droša un viegla. Vienkārši ar stingru suku visus asmeņus notīrīt un viss. Asmeņus arī robotam var pats individuāli nomainīt.

Laika ietaupīšana

Zāles pļaušana ir ļoti grūts un ilgstoš process katram cilvēkam. Zāles pļāvēja robots katram cilvēkam sniedz atpūtu no pļaušanas un raizēšanās par to, ka zāliens neizskatīsies labi. Vienīgais vajag iestatīt zāles pļāvēja robotu tā, lai tas pēc jūsu vajadzībām pļautu zālienu. Pēc tā visa jau var doties savās gaitās vai arī darīt praktiskākas lietas, kā piemēram, paņemt logu tīrītāju un logus nomazgāt. Tā ir viena no daudzajām lietām, kas tiek darīts arī zāles pļaušanas sezonā. Var arī laiku veltīt sev.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.