Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ svarīgi izvēlēties sezonai atbilstošas auto riepas?

Izvēloties savam auto un braukšanas paradumiem atbilstošas riepas, ir jāņem vērā vairāki faktori, taču jāsāk ir ar sezonai piemērotu riepu izvēli. Tā, piemēram, ziemas riepas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu labu veiktspēju tieši ziemai raksturīgajos laikapstākļos, savukārt braukšana ar tām vasaras periodā ir riskanta. Raksta turpinājumā vairāk par to, kādēļ ir svarīgi izvēlēties sezonai atbilstošas auto riepas.

Būtiskākās atšķirības

Vasaras riepas no ziemas riepām, pirmkārt, atšķiras gumijas sastāva ziņā. Ziemas riepām ir mīkstāks gumijas sastāvs, kas nodrošina labāku saķeri ar sniegotu un apledojušu ceļa virsmu. Ja ar ziemas riepām tiek braukts vasaras periodā, tās ātrāk nodils, palielināsies arī bremzēšanas ceļš.

Vasaras riepu gumijas sastāvs ir cietāks, tās braukšanas laikā neuzsilst, saglabā formu un stingrību, tādēļ ir īpaši piemērotas braukšanai siltos laikapstākļos.

Saskaņā ar likumdošanu automašīnai ar ziemas riepām jābūt aprīkotai laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam. Vasaras riepas kļūst aktuālas tad, kad vidējā gaisa temperatūra ir vismaz +7 grādi.

Vai vissezonas riepas ir laba izvēle?

Pārdošanā ir arī vissezonas riepas, ar kurām atļauts pārvietoties visa gada garumā. Lai arī tas var šķist ērts un ekonomisks risinājums, jo nav vajadzīga tik bieža riepu montāža, ir jārēķinās ar to, ka vissezonas riepas neuzrādīs tādu veiktspēju kā konkrētai sezonai paredzētas riepas. Šis variants vairāk ir paredzēts tad, ja ar auto tiek braukts reti un nelielus ceļa posmus.

Jaunas vai lietotas riepas?

Riepu iegāde prasa ievērojamu finansiālo ieguldījumu, tādēļ daļa autovadītāju, vēloties ietaupīt, apsver iespēju iegādāties mazlietotas auto riepas. Tomēr ir jāņem vērā tas, ka lietotas riepas ir riskants pirkums, jo nesniedz pārliecību par kvalitāti, izmantošanas un uzglabāšanas apstākļiem.

Labs riepu serviss piedāvā jaunas riepas pieejamas dažādās cenu kategorijās, tādēļ ir iespējams iegādāties arī labus budžeta risinājumus.

MMK Riepu Serviss – labas riepas plašā izvēlē

Vai ir pienācis laiks iegādāties jaunas riepas? Ieskatieties MMK Riepu Serviss piedāvājumā un izvēlieties kvalitāti! Riepu serviss piedāvā arī tādus pakalpojumus kā riepu montāža, balansēšana un riepu uzglabāšana. Ieskatieties www.mmkserviss.lv, lai uzzinātu vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.