Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ savu aktualitāti nezaudē dabiska koka terases dēļi?

Ja terases apakškonstrukcijai, kas nodrošina terases konstruktīvo izturību un stabilitāti, tiek izmantoti tikai augstvērtīgi skujkoku zāģmateriāli, tad klājam var izvēlēties daudzveidīgāku terases dēļu segumu klāstu ne tikai dabīgu skujkoku koksni vai termiski apstrādātas koksnes, bet arī dēļus no kompozītmateriāla. Lai arī kompozīta terases dēļiem ir vairākas funkcionālas priekšrocības, tieši skujkoku terases dēļi vēl aizvien ir viena no vispopulārākajām izvēlēm terases klājumam.

Kas ir kompozītkoksnes terases dēļi?

Kompozīta terases materiāli visbiežāk ir izgatavoti no smalkām koka šķiedrām, otrreizēji pārstrādātas vai nepārstrādātas plastmasas un ķīmiskām piedevām.

Pateicoties sintētiskajām sastāvdaļām un nepārtraukti uzlabotajām ražošanas tehnoloģijām, šādiem terases dēļiem ir nepieciešama mazāka apkope. Turklāt tie ir izturīgāki par dabisku koksni mitros apstākļos un augstās temperatūrās, kā arī dēļus nebojā ķirmji vai citi koksni patērējoši kukaiņi.

Tomēr šiem dēļiem ir poraina iekšējā struktūra, kas var absorbēt mitrumu un ļaut attīstīties pelējuma sēnītei. Turklāt, nekvalitatīvi kompozītmateriāla dēļi var pārāk sakarst tiešos saules staros vai kļūt pārāk slideni lietus laikā.

Kādēļ dabiskas koksnes dēļi vēl aizvien ir populārākā izvēle terasēm? 

Atšķirībā no kompozītmateriālu dēļiem skujkoku terases dēļiem ir nepieciešama regulāra kopšana, kas var ik gadu aizņemt aptuveni 16-32 stundas, mazgājot segumu un atjaunojot tā krāsas vai eļļas slāni, taču koka dēļi vizuāli izskatīsies dabiski, būs patīkami lietojami un novecos vizuāli pievilcīgi. Tāpat koka terases dēļi ir viegli pieejami un atjaunojami par izdevīgāku cenu.

Kompozītmateriālu terases dēļu ražošanas tehnoloģijas tiek nepārtraukti pilnveidotas, lai uzlabotu dēļu īpašības un estētiskās kvalitātes, tādēļ šāds terases materiāls izmaksās dārgāk.

Ja savai vasaras terasei vēlas izturīgu un pilnībā dabisku terases segumu, var izvēlēties termiski apstrādātas koksnes terases dēļus, kas tiek rūdīti augstās temperatūrās lielākai ilgmūžībai un izturībai pret mitrumu.

Ja vēlaties kvalitatīvus terases dēļus, tad jāgriežas tikai pie profesionāļiem. Kokrūpniecības uzņēmuma “BONO” daudzveidīgais dabiskās koksnes terases dēļu un citu zāģmateriālu klāsts palīdzēs īstenot iecerētos dārza labiekārtošanas vai jaunas terases izbūves darbus pilnvērtīgai atpūtai ģimenes vai draugu lokā. Ieskatieties www.bonotimber.com un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.