Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kādēļ, izvēloties kokmateriālus, ir jāpievērš uzmanība to sagatavošanas procesam?

Ekoloģiskais un daudzveidīgais koks ir izcils būvmateriāls, kurš noder gan ēku konstrukcijās, gan iekštelpu un fasāžu apdarēs. Galvenās kokmateriālu īpašības, kuru dēļ ēku būvniecībā koks nezaudē savu aktualitāti, ir izturība, ilgtspējība, atjaunojamība, siltuma un skaņas izolācija, viegla apstrāde un montāža, kā arī draudzīgums videi un cilvēka veselībai. Tomēr visi kokmateriāli uz slodzēm un apkārtējās vides apstākļiem nereaģē vienādi, jo atšķiras gan dabiskās koksnes struktūra un stiprības pakāpe, gan zāģmateriālu sagatavošanas process un gala apstrādes veids. Šie aspekti ir jāņem vērā būvniecības projektam piemērotāko kokmateriālu izvēlē.

Vai visiem būvniecībā izmantotajiem kokmateriāliem ir jābūt žāvētiem?

Viens no nežāvētu kokmateriālu būtiskākajiem trūkumiem ir koksnes mitrums. Būvējot ēkas karkasu no nežāvētas koksnes, ir jāņem vēra tas, ka kokmateriāli laika gaitā sarausies un konstrukcijas var sākt plaisāt vai deformēties, jo gaisa klātbūtnē turpināsies koksnes žūšanas process.

Lai nodrošinātu lielāku konstrukciju stabilitāti un ilgtspējību, to būvniecībā izmantotās koksnes mitrumam ir jābūt 19% vai zemākam. VT Timber žāvēto zāģmateriālu mitruma līmenis nepārsniedz 18%. Der atzīmēt, ka VT Timber saviem klientiem piedāvā nežāvētus, žāvētus un zem spiediena impregnētus kokmateriālus.

Kur var izmantot zem spiediena impregnētus kokmateriālus?

Lai arī no skujkokiem izgatavoti zāģmateriāli ir dabiski izturīgāki pret trupi mitruma ietekmē, koksnes ķīmiska apstrāde ar impregnēšanas šķīdumu palīdz palielināt tās izturību līdz pat 15-20 gadiem.

Impregnēšanas procesa laikā tiek atvērtas koksnes vissīkākās poras, maksimāli atsūkts koksnes mitrums un ar spiedienu koksnes struktūrā pēc iespējas dziļāk iespiests impregnēšanas līdzeklis. Šādi apstrādāti kokmateriāli tiek izmantoti terašu, koka sētu, krasta stiprinājumu un citu objektu būvniecībā, kuriem ir ilgstoša saskare ar laikapstākļu vai veģetācijas mitrumu, kā arī ūdeni.

Visiem VT Timber zāģmateriālu veidiem ir iespējams papildus pasūtīt arī spiediena impregnēšanu zaļā vai brūnā krāsā, atbilstoši vēlamajai impregnēšanas klasei.

Kokrūpniecības uzņēmuma VT Timber zāģmateriālu klāstā ir pieejami dažādu izmēru koka dēļi, brusas, latas un spāres, kā arī citi nestandarta izmēru zāģmateriāli. Lai iegūtu vairāk informācijas par VT Timber piedāvājumu, apmeklējiet uzņēmuma interneta vietni www.vttimber.lv. Neskaidrību gadījumā droši sazinieties ar VT Timber profesionāliem konsultantiem!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.