Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kad ir vislabākais laiks koka terases pārkrāsošanai?

Labākā atbilde ir: “Tad, kad tas ir vajadzīgs!”

Bet patiesība ir tāda, ka, ir daži “pareizie” laiki koka klāja atjaunošanai un daži “nepareizi” laiki. Kopumā vēls pavasaris, iespējams, ir labākais laiks. Tādējādi jūs varat nokļūt starp grūto ziemu, kas varētu nodarīt zināmus bojājumus dēļiem, un karsto vasaru, kad nevēlaties strādāt tiešos saules staros. Turklāt darbs būs pabeigts, pirms sākat izmantot terasi pasākumiem.

Laiks ir būtisks

Kad esat izvēlējies savai koka terasei pareizo krāso jums būs jāatvēl laiks virsmas sagatavošanai. Faktiski šī ir viena no lielākajām kļūdām, ko parasti pieļauj māju īpašnieki. Koka virsma ir rūpīgi jānotīra no visiem gružiem un netīrumiem pirms tā tiek krāsota.

Pirms pirmās kārtas uzklāšanas ļaujiet pietiekami daudz laika nožūt. Pirms krāsas kannu atvēršanas noteikti salabojiet vaļīgos dēļus un veiciet citus nepieciešamos uzlabošanas darbus. Noņemiet pelējumu un traipus un ļaujiet kārtīgi nožūt.

Kad esat pārliecināts, ka koka virsma ir gatava plānojiet krāsošanas darbu, kad uz klāja nespīd tieša saule un nav pārāk karsts. Tāpēc pavasaris parasti ir labākais laiks, jo lielākā daļa krāsu produktu vislabāk darbojas no aptuveni 15 ° C līdz 26 ° C  diapazona temperatūrās. Protams, labus rezultātus var iegūt arī veicot jebkādu ārējo krāsošanu vai beicēšanu rudenī. Galvenais ir veikt darbu, kad temperatūra ir mērena.

Pārāk karsts, pārāk auksts

Ja krāsojat pārāk karstā temperatūrā, krāsa pārāk ātri izžūs, kā rezultātā var rasties otas pēdas un krāsas “salipšana”. Ja temperatūra ir pārāk zema, jūsu krāsa ne vienmērīgi izkliedēsies pa virsmu, kā arī tā var nepielipt pie koka virsmas. Ja mēģināt krāsot, kad ir pārāk auksts, drīz pēc darba pabeigšanas jūs redzēsiet lobīšanos un plaisāšanu.

Dariet visu iespējamo, lai izvairītos no četrām visbiežāk pieļautajām kļūdām, ko pieļauj nepieredzējuši krāsotāji. Daudzi cilvēki cenšas uz koka virsmas uzklāt pārāk daudz krāsas, jo uzskata, ka “vairāk ir labāk”. Sekojiet līdzi krāsu ražotāja norādījumiem.

Jūs esat lasījis par problēmām, ko mitrums var izraisīt krāsošanas laikā. Noteikti dodiet daudz laika, lai koksne nožūtu. Pēdējās divas bieži pieļautās kļūdas ir krāsošana karstā laikā un tiešos saules staros vai negaidīšana, pirmais krāsu slānis ir nožuvis pirms uzklāj nākamo.

Ja vēlaties lai jūsu terases dēļi saglabātos pēc iespējas ilgāk, iesakām izvēlēties rūpnieciski krāsotus apdares dēļus pie mums. Uzzini precīzu cenu mājas lapā: https://delukrasosana.lv/ vai zvanot: 29 104 535

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.