Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā vislabāk attīrīt ūdeni mājas apstākļos?

Ūdens veido lielāko daļu no cilvēka organisma un tā nozīmi nav iespējams pārvērtēt. Ja bez ēšanas varam izdzīvot vairākas nedēļas, tad bez ūdens, sevišķi karstā vasarā varam iztikt tikai dažas dienas.

Protams, ūdens mēdz būt dažāds un, lai ilgtermiņā saglabātu labu veselību ir svarīgi, lai tas būtu pietiekoši tīrs. Situācijās, kad ir problēmas ar ūdens kvalitāti ūdens filtri ir efektīvs veids, kā to attīrīt no dažādiem piemaisījumiem un kaitīgām vielām.

Galvenie iemesli aizdomāties par ūdens (ne)tīrību ir tā garša, krāsa un smarža. Ja kāds no šiem kritērijiem ir neapmierinošs, ir vērts veikt ūdens analīzes, lai noteiktu problēmu cēloni. Diemžēl salīdzinoši daudzās mājsaimniecībās Latvijā tiek izvēlēts šķietami vienkāršākais, taču absolūti dārgākais risinājums – pirkt ūdeni pudelēs. Tas var likties ērti, taču plastmasas ūdens pudeles piesārņo vidi un ilgākā laika periodā izmaksā krietni vairāk nekā ūdens attīrīšanas iekārtas.

Pat privātmājas, kurās tiek lietots akas ūdens mūsdienās nevar būt drošas, ka ūdens ir tīrs. Apkārtējo vidi var piesārņot lauksaimniecība, rūpnieciskā ražošana, kanalizācijas sistēma, iepriekš zemē noglabāti atkritumi un citi piesārņojuma avoti. Arī tad, ja izdodas izvairīties no piesārņojuma ūdens var būt ar paaugstinātu dzelzs vai organisko daļiņu klātbūtni un prasīsies pēc ūdens attīrīšanas ar filtriem vai speciālām iekārtām.

Zem izlietnes piestiprināms ūdens filtrs

Salīdzinoši neliela izmēra ūdens filtrs vai filtru komplekts, ko uzstāda zem izlietnes ir piemērots risinājums dzīvokļu un privātmāju īpašniekiem. Ja esat praktiskas dabas cilvēks, tā uzstādīšana neradīs problēmas, taču vieglāk to, protams, uzticēt profesionāļiem.

Izvēloties filtru, jāpievērš uzmanība ūdens spiedienam mājās un filtra specifikācijā paredzētajam ūdens spiedienam. Nepareiza filtra izvēle var radīt situācijas, kad ūdens pa krānu tek lēnā straumītē. Agri vai vēlu šādās situācijās ūdens filtrs tiek  noņemts, jo cilvēkiem vienkārši zūd pacietība gaidīt.

Stacionārie ūdens filtri

Saimniekiem, kam vajadzīgs tīrs ūdens visā mājā piemērotākais risinājums ir stacionārie ūdens filtri. Tos ierīko uz ienākošā ūdensvada, nodrošinot, ka tīrs ūdens tiek visām ierīcēm, santehnikai un svarīgākais arī dzeršanai.

Stacionārie ūdens filtri ļauj attīrīt lielu ūdens daudzumu no hlora, kaļķa, paaugstināta dzelzs daudzuma u.c. piemaisījumiem, kas mazina ūdens kvalitāti. Izvēloties šo risinājumu vairs nebūs jāuztraucas par smagajiem metāliem, pesticīdiem, vīrusiem. Arī rūsains ūdens vai ciets ūdens neradīs problēmas un ietaupīsies elektrība, mazgājot drēbes veļas mašīnā.

Kopumā iemesli ieviest ūdens attīrīšanas risinājumus mājās ir dažādi. Vieniem tā ir nauda – vēlme ietaupīt. Citi aizdomājas par savu, bērnu, mājdzīvnieku veselību vai pat istabas augiem. Ūdens filtri no SIA “Water Filters Latvia” ir ar labāko cenas un kvalitātes attiecību Latvijā.

Uzņēmums nodrošina ūdens analīzes, bezmaksas konsultācijas, ūdens filtru uzstādīšanu, servisu un garantijas, turklāt var lepoties, ka ir daļa no Baltijas valstu lielāko ūdens attīrīšanas uzņēmumu grupas. Uzziniet vairāk par to, kuri ir labākie dzeramā ūdens filtri privātmājām “Water Filters Latvia” mājaslapā, sadaļā – Ūdens filtri. Varat arī rakstīt uz info@waterfilts.lv vai vienkārši piezvanīt pa telefonu – 22061096 un saņemsiet bezmaksas konsultāciju. Šobrīd ūdens attīrīšana ir iespējama visā Latvijā, atliek tikai rīkoties.  

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.