Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā parūpēties par savām finansēm? 3 praktiski padomi

Finanses ir ļoti svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa, kas lielā mērā nosaka dzīves kvalitāti. Lai uzlabotu savu finansiālo situāciju, ir jātiecas ne tikai uz lielākiem ienākumiem, bet arī jāprot atbildīgi rīkoties ar jau esošajiem naudas līdzekļiem. Kā gudri parūpēties par savām finansēm? Lūk, trīs noderīgi padomi!

Budžeta plānošana

Ja vēlaties gudrāk pārvaldīt savus naudas līdzekļus un uzlabot finansiālo situāciju, ir jāsāk ar šī brīža apstākļu izvērtēšanu. Novērtējiet savu ienākumu un izdevumu līmeni, lai saprastu, vai tas ir samērīgs.

Ja nezināt, kam un cik daudz tērējat, vērts ilgāku laika posmu, piemēram, divus mēnešus, pierakstīt visus savus izdevumus. Tas sniegs priekšstatu par tēriņu paradumiem un ļaus vieglāk ieviest nepieciešamās korekcijas.

Nākamais solis ir budžeta plānošana. Šim nolūkam varat izmantot kādu budžeta plānošanas aplikāciju, kas ļaus daudz vienkāršāk pieturēties pie plāna.

Kredītu apvienošana

Ja ir aktīvas kredītsaistības, to iespējami ātrāku atmaksu vajadzētu izvirzīt kā prioritāti. Gadījumā ja aizdevumi ir noformēti pie vairākiem nebanku kredītiem, noderēt var ātro kredītu apvienošana, kas ļauj visus kredītlīgumus apvienot vienā. Šādu pakalpojumu piedāvā vairāki aizdevēji, piemēram, VIASMS.lv. Pirms šī finanšu pakalpojuma izmantošanas, iepazīstieties ar nosacījumiem un līguma noteikumiem, lai izlemtu, vai Jums šī iespēja ir piemērota.

Uzkrājuma veidošana

Uzkrājuma veidošana ir drošākais veids kā sasniegt savus finanšu mērķus – vai tā būtu lielākas ieceres īstenošana vai ārkārtas situācijas fonds, regulāri atliekot daļu no saviem ienākumiem, sasniegsiet vēlamo. Protams, tas prasa disciplīnu, tādēļ atrodiet veidus, kā saglabāt motivāciju ilgtermiņā.

Noderīga opcija ir automātiskā maksājuma pieslēgšana internetbankā – tādā veidā noteiktā naudas summa uz krājkontu tiks pārskaitīta automātiski un Jums nebūs jādomā par iemaksu regularitāti.

Neuztraucieties, ja summa, ko ik mēnesi varat atlikt uzkrājuma veidošanai, ir salīdzinoši neliela.  Tā vietā koncentrējieties uz ilgtermiņa rezultātu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.