Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties piemērotākās riepas vasaras sezonai?

Auto riepas ir ļoti svarīgs elements, jo galvenokārt no tām ir atkarīga drošība uz ceļa. Tādēļ ir svarīgi izvēlēties sezonai, automašīnai un braukšanas paradumiem atbilstošas riepas. Domājot par automašīnas sagatavošanu vasaras sezonai, autovadītājiem var rasties jautājums – izvēlēties vasaras riepas vai tomēr dot priekšroku vissezonas riepām, kas ir šķietami ekonomiskāks risinājums. Lai rastu atbildi uz šo jautājumu, vispirms der izvērtēt abas iespējas un to būtiskākās atšķirības.

Vasaras riepas

Kā jau norāda pats nosaukums, riepas vasarai izgatavotas drošai braukšanai šai sezonai raksturīgos laikapstākļos. Šo riepu protektors izveidots tā, lai nodrošinātu stabilitāti un labu vadāmību, kā arī novērstu akvaplanēšanas riskus.

Jāņem vērā, ka vasaras sezonai paredzētās riepas sāk zaudēt savas īpašības, kad gaisa temperatūra nokrīt zem + 7 grādiem. Tas arī ir iemesls, kādēļ daļa autovadītāju pavasarī nesteidzās mainīt riepas.

Vissezonas riepas

Vissezonas riepas būtībā ir universāls risinājums, ko var izmantot visa gada garumā. Ražotāji šeit mēģina apvienot būtiskākās abu sezonu (ziemas un vasaras) riepu īpašības, tomēr jāņem vērā, ka šāda tipa riepas nespēs uzrādīt tik labus rezultātus, kā konkrētai sezonai paredzētās riepas.

Vissezonas riepas var būt piemērots risinājums tad, ja ar auto tiek braukts reti un labvēlīgos laikapstākļos. Pretējā gadījumā drošāka un labāka izvēle tomēr būs tieši vasarai paredzētas auto riepas.

Kam vēl pievērst uzmanību, izvēloties riepas?

Kad esat izvēlējušies, kāda tipa riepas šosezon būs piemērotākās, laiks sameklēt labāko servisu to iegādei. Uzticams riepu serviss nodrošina arī atbilstošu riepu uzglabāšanu un speciālistu konsultācijas. Vēl svarīgi aspekti ir riepu izmērs, ražotājs, budžeta klase un, protams, cena. Ja vēlaties kvalitatīvu risinājumu, der ieskatīties arī neatkarīgo riepu testu rezultātos, kur atradīsiet informāciju par visaugstāk novērtētajām riepām. Nenoliedzami – tā būs visdrošākā izvēle.

Kvalitatīvas riepas pieejamas riepu servisā ‘’MMK serviss’’. Klientu ērtībām pieejama arī riepu montāža un citi pakalpojumi, kas ļaus Jūsu auto sagatavot jaunajai sezonai. Ieskatieties mmkserviss.lv, lai uzzinātu vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.