Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ir laiks taupīt elektrību arī uzņēmumos

Runājot par to, ka elektrība ir jātaupa, lai samazinātu izdevumus, parasti tiek akcentētas tieši mājsaimniecības. Bet tikpat nozīmīgs šis jautājums ir arī uzņēmumiem, jo tie patērē tiešām daudz elektrības. Un tagad, kad elektrības cenas ir sakāpušas nebijušos augstumos, tieši uzņēmumi ar lielu elektrības patēriņu ir tie, kas vissāpīgāk izjūt šo situāciju energotirgū. Tas pat var radīt draudus biznesa pastāvēšanai.

Elektrība ir neaizstājams resurss ikvienā uzņēmumā, arī tās apjomīgais patēriņš lielākoties ir pamatots. Varētu šķist, ka tur nav iespējams ietaupīt. Tomēr, domājot tālredzīgi un pamanot arī nianses, patēriņu var samazināt, nesamazinot uzņēmuma darba kvalitāti un ērtības.

Gudri ilgtermiņa risinājumi – energoefektivitāte un modernizācija

Samazināt ne tikai elektrības, bet arī citu resursu patēriņu šodien un nākotnē iespējams, ieviešot uzņēmumā tālredzīgus un mūsdienīgus risinājumus, kas attiecas uz energoefektivitāti, modernizāciju, automatizāciju un citām inovācijām. Protams, šāds solis prasa plānošanu un lielākus finansiālus ieguldījumus, tomēr tas ikvienam uzņēmumam būs jādara agrāk vai vēlāk, lai ne tikai optimizētu saimnieciskās izmaksas, bet arī atbilstu dažādiem uzraugošo iestāžu noteiktajiem standartiem. Ja tas ilgstoši bijis atlikts, tad tagad ir pēdējais brīdis, kad ķerties klāt šo plānu īstenošanai.

  • Energoefektīva ēka un energotaupīgas iekārtas ir pamatu pamats, lai uzņēmums savus līdzekļus neizmestu vējā, tāpēc jāpārliecinās, ka ēkai nav apjomīgu siltuma zudumu. Ja nepieciešams, jāveic renovācijas darbi. Tāpat jāpārskata, kādas un cik efektīvas iekārtas uzņēmumā tiek lietotas. Ja tās jau ir novecojušas, varbūt ir laiks nomainīt pret jaunākām un taupīgākām.
  • Modernizācijas un automatizācijas risinājumi jāskata ne tikai ražošanas kontekstā, bet arī jāpārliecinās, ka apkures, ventilācijas un apgaismes sistēmas ir modernizētas un labā darba kārtībā, lai nelietderīgi netērētu resursus.
  • Saules enerģija arī ir tālredzīgs risinājums, kas palīdzēs samazināt izdevumus par elektrību nākotnē. Investējot līdzekļus saules paneļu uzstādīšanā, palielināsies neatkarība no kopējā elektrotīkla, kā arī tiks sperts būtisks solis zaļākas uzņēmējdarbības virzienā.

Atbildīgas patēriņa kultūras ieviešana

Energoresursu patēriņa paradumi ir būtisks aspekts, kas jāaktualizē, ja uzņēmums vēlas tiešām efektīvi optimizēt patēriņu un izmaksas. Viena lieta ir energotaupīgas ierīces uzstādīšana vai moderna apgaismojuma sistēma telpās. Bet nepieciešami arī zinoši darbinieki, kuri prot un vēlas izmanto šo jauninājumu sniegtās taupīšanas iespējas. Tāpēc jāiegulda darbs personāla izglītošanā, skaidrojot, kā ikdienā ikviens var atbildīgi lietot elektrības patērētājus darba vidē. Nepieciešams atgādināt, ka:

  • jāizslēdz apgaismojums vietās, kur cilvēki neatrodas;
  • jāizmanto iespēja apgaismot tikai konkrētu sektoru;
  • nevajag atstāt ierīces un biroja tehniku gaidīšanas režīmā;
  • arī uzņēmuma virtuvē jādomā par efektīvu elektropatēriņu utt.

Vērts pārskatīt līgumu ar elektrības tirgotāju

Protams, elektrības patēriņa samazināšana ir viens no veidiem, kā samazināt izmaksas par šo resursu, bet tas nav vienīgais instruments, kas ir uzņēmēju rīcībā. Atvērtais elektrības tirgus nosaka, ka ikviens klients var brīvi pēc saviem ieskatiem mainīt tirgotāju. Konkurence šajā segmentā ir liela, tāpēc tirgotāji nemitīgi domā, kā uzlabot savu piedāvājumu un nodrošināt izdevīgākas cenas arī šajos izaicinošajos tirgus apstākļos. Tāpēc nenāks par sliktu pārskatīt savu līgumu un noskaidrot, vai tas joprojām atbilst jūsu uzņēmuma vajadzībām, vai citi tirgotāji nepiedāvā labāku elektrības cenu un līguma nosacījumus? 

Saņemiet individuālu elektrības cenas piedāvājumu jūsu uzņēmumam no “Ignitis Latvija”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.