Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gultas: 5 visbiežāk pieļautās kļūdas

Gultas, iespējams, ir vissvarīgākās mēbeles guļamistabā. Pareiza gulta ir ne tikai izteiksmīgs akcents jebkura stila guļamistabai, bet arī ļauj labi atpūsties un labi izgulēties. Gultu izvēle tirgū ir ļoti plaša, tāpēc nav brīnums, ka dažkārt nevar izvairīties no kļūdām, meklējot individuālajām vajadzībām atbilstošas guļamistabas mēbeles. NMF HOME eksperti ir apzinājuši 5 visbiežāk pieļautās kļūdas, izvēloties gultu, un sniedz padomus, kā no tām izvairīties.

1. Lētu, zemas kvalitātes guļamistabas gultu iegāde

Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām ir iegādāties lētas, nekvalitatīvas gultas. Protams, budžeta plānošana ir ļoti svarīga, iegādājoties jebkuru produktu, taču nevajadzētu ļauties vilinājumam iegādāties lētas, nekvalitatīvas gultas.

Iegādājoties gultu guļamistabai, jums nav jāpievērš uzmanība tikai dārgākajiem produktiem: dažādi ražotāji piedāvā gultas par ikvienam pieejamām cenām. Izvēlieties kvalitatīvu gultu no tirgū labi pazīstama ražotāja, lai būtu droši, ka iegādājaties mēbeles, kas kalpos gadiem ilgi un ilgtermiņā ietaupīs jūsu naudu.

2. Nepareiza izmēra divguļamās gultas vai citu gultu izvēle

Vēl viena bieži pieļauta kļūda ir nepareiza izmēra divguļamās gultas iegāde. Bieži vien cilvēki pērk gultas, pirms tam neizmērot savu guļamistabu, vai arī, vilināti akciju piedāvājumā, viņi neapdomīgi iegādājas mēbeles, domājot, ka tās iederēsies viņu guļamistabā.

Pirms jebkuras gultas iegādes ir ieteicams iepriekš padomāt par optimālo izmēru. Pretējā gadījumā pārāk maza gulta “pazudīs” plašā guļamistabā, savukārt pārāk liela gulta vienkārši neiederēsies telpā vai radīs diskomfortu, pārvietojoties.

3. Dīvāni neiederas pie pārējā guļamistabas interjera.

Kad redzat reklāmu internetā vai dodaties uz mēbeļu veikalu, lai meklētu interjera detaļas savai guļamistabai, jūs bieži esat teicis: “Kāda jauka gulta, tā droši vien lieliski iederētos manā guļamistabā”. Tomēr realitāte ir nedaudz citādāka, un tikai tāpēc, ka izstādītā gulta izskatās patiešām pievilcīgi, tas nenozīmē, ka tā lieliski izskatīsies arī jūsu guļamistabā.

Izvēloties gultas dizainu, jāatceras daži svarīgi noteikumi. Meklējot piemērotu dīvāns vai citu gultu guļamistabai, pievērsiet uzmanību telpas interjera stilam. Visām mēbelēm, ko izvēlaties guļamistabai, tostarp gultai, ir jāiederas kopā un gaumīgi jāiekļaujas kopējā interjerā.

Jums nekad neizpaliks gulta ar smalku, minimālisma dizainu un dabīgām krāsām – bēša, zila, sūnu u. c. – piemēram, NMF HOME gulta ar TARA matraci vai gulta ar SUNNY matraci. Šīs gultas ir viegli pielāgojamas jebkuram guļamistabas stilam.

4. Nepareiza gultas garuma un platuma izvēle

Izvēloties gultu, cilvēki zināšanu trūkuma vai citu iemeslu dēļ pērk nepareiza garuma un platuma guļamistabas mēbeles. Rezultāts ir diskomforts miega laikā.

Lai tā nenotiktu, jāņem vērā daži svarīgi aspekti. Izvēlieties gultas garumu atbilstoši savam augumam: pieskaitiet 15-20 cm savam augumam un noapaļojiet šo skaitli līdz tuvākajiem 5-10 cm, lai uzzinātu, kāds garums jums ir piemērotākais. Izvēlieties gultas platumu atbilstoši savām vajadzībām un ķermeņa formai. Mazāka auguma un auguma cilvēki var justies ērti šaurākās gultās, savukārt cilvēkiem ar platām kājām var būt nepieciešama platāka gulta, piemēram, 160×200 cm, lai ērti gulētu.

5. Gultas tiek izvēlētas, pamatojoties tikai uz personīgām zināšanām

Ja esat interjera dizainers, jums droši vien nav šaubu, kāda veida gulta ir ideāli piemērota jūsu guļamistabai. Taču ne visiem ir viegli izvēlēties pareizo mēbeli savai istabai. Tomēr cilvēki bieži vien neuzdrošinās konsultēties ar mēbeļu pārdevējiem vai ražotājiem, jo uzskata, ka viņu galvenais mērķis ir pārdot preci. Taču tā nav taisnība.

Ja jums ir vismazākās šaubas par to, vai izvēlētā gulta iederēsies jūsu guļamistabā, vienmēr konsultējieties ar mēbeļu pārdevēju vai ražotāju. Uzņēmums NMF HOME, kas Lietuvā ražo un pārdod augstas kvalitātes gultas, matračus un citas interjera detaļas, regulāri konsultējas ar saviem klientiem par jautājumiem, kas rada bažas. Sazinieties ar mums, un mūsu pieredzējušie speciālisti palīdzēs jums atrast piemērotu gultu jūsu guļamistabai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.