Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas čempionātā rogainingā – bronzas godalga

Arī “Azimuta” (Smiltenes novada orientēšanās kluba – redakcijas piezīme) zilās krāsas uz Eiropas rogaininga čempionāta pjedestāla!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādu iepriecinošu ziņu šonedēļ saņēmām no “azimutieša” Māra Stabiņa, – uz pjedestāla kāpa OK “Azimuts” sportiste Dace Ikšele, kura kopā ar komandas biedreni Līgu Ābelnieci izcīnīja godpilno 3. vietu WSV (veterānu) grupā.

Eiropas 19. čempionāts rogainingā šomēnes notika Somijā, Turku apkārtnē.

Smiltenes novadu pārstāvēja OK “Azimuts” sportistes Dace Ikšele un Liene Brūvele, startējot katra savā komandā, un Aiva Klepere, kura dzīvo Smiltenes novadā (čempionātā viņas komanda oficiāli pārstāvēja Ziemeļkurzemi).

Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komanda, kurā ir divi līdz trīs dalībnieki, apmeklē kontrolpunktus izvēles secībā noteiktā laikā. Šajā gadījumā laika limits bija 24 stundas. Komandas uzdevums ir, brīvi orientējoties apvidū ar kartes un kompasa palīdzību, iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktu, kuri tiek piešķirti par kontrolpunktu apmeklēšanu.

Eiropas 19. čempionātā rogainingā komanda “Kā lai šonakt” (Dace Ikšele un Līga Ābelniece) izcīnīja 3. vietu sieviešu veterānu konkurencē. Komanda, kurā startēja Aiva Klepere un Aleksandra Fjodorova, ierindojās augstajā 8.vietā no 57 sieviešu komandām.

Šajā pašā grupā 12. vietu izcīnīja smiltenietes Lienes Brūveles un valmierietes Aigas Toras komanda.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” Liene Brūvele par kartes teritoriju saka, ka tajā bija viss, ko no meža varēja paņemt: akmeņains apvidus, zemie un augstie purvi, mežs, izcirtums, pat viens no Somijas nacionālajiem parkiem, kurā bija jāpārvietojas pa laipām, līdzīgi kā Ķemeru purvā. Meža taku bija ļoti maz.

“Veicām pavisam 92 kilometrus garu distanci. Gājām arī pa tumsu. Piedalīties rogainingā nevar, ja iepriekš nekas nav darīts. Smiltenieši jau redz, ka es daudz skrienu. Te arī ir rezultāts,” teic Liene un piebilst, ka rezultāts varētu būt bijis augstāks, ja veselība būtu atļāvusi rogainigā skriet maksimāli, tagad sanācis vairāk iet.