Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Efektīvāka finanšu pārvaldība: kredītu apvienošanas iespējas

Ja personai vienlaicīgi ir vairāki aktīvi kredīti, kas sākotnēji, iespējams, bija laba doma, tad ar laiku var rasties dažādas problēmas: sarežģīta kredītu pārvaldība, pārāk liels finanšu slogs u.c. Par laimi, ir risinājums, kas var palīdzēt šo problēmu risināšanā – kredītu apvienošana. Kā iespējams nojaust pēc nosaukuma, tas ir finanšu pakalpojums, kas paredz vairāku kredītu apvienošanu vienā aizdevumā. Ja arī Jums ir vairāki aktīvi kredīti un vēlaties savas finanses pārvaldīt efektīvāk, turpiniet lasīt šo rakstu, kur stāstām vairāk par to, kas ir kredītu apvienošana, kādas ir tās priekšrocības un kā apvienot kredītus.

Kas ir kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošana (aizdevumu pārkreditācija, refinansēšana vai restrukturizācija) ir finanšu pakalpojums, kas paredz, ka vairāki kredīti tiek apvienoti vienā ilgtermiņa aizdevumā ar vienu ikmēneša kredītmaksājumu. Veicot kredītu apvienošanu, starp aizdevēju un aizņēmēju tiek noslēgts jauns līgums ar jauniem aizdevuma nosacījumiem: aizdevuma summu, atmaksas termiņu un ikmēneša kredītmaksājumu, procentu likmi. Pēc kredītu apvienošanas vairs nav jāveic vairāki atsevišķi kredītmaksājumi – jāveic tikai viens ikmēneša kredītmaksājums tam aizdevējam, ar ko noslēgts kredītu apvienošanas līgums. Tāpat kā jebkura cita aizdevuma gadījumā, arī kredītu apvienošanas gadījumā tiek sagatavots individuāls un personalizēts piedāvājums, tādēļ vairāk par to, cik un kādus kredītus iespējams apvienot un kredītu apvienošanas nosacījumiem var uzzināt, konsultējoties ar izvēlēto aizdevēju.

Kādās situācijās kredītu apvienošana var palīdzēt?

Kredītu apvienošana var palīdzēt sekojošās situācijās:

 • Neizdevīgi esošo kredītu nosacījumi.
 • Sarežģīti pārvaldīt esošos kredītus.
 • Pēkšņi mainījusies finansiālā situācija, kas var ietekmēt esošo kredītu atmaksu.
 • Problēmas ar esošo kredītu atmaksu.

Kredītu apvienošanas priekšrocības

Var būt zemāks ikmēneša kredītmaksājums

Pēc kredītu apvienošanas vairāki kredīti tiek apvienoti vienā, ilgtermiņa aizdevumā ar garāku atmaksas termiņu, kā rezultātā ikmēneša kredītmaksājums ir mazāks nekā vairāku atsevišķu kredītmaksājumu kopsumma. Tas nozīmē, ka mēneša budžetam ir mazāks slogs.

Var būt zemāka procentu likme

Var būt situācija, ka laika gaitā tiek secināts, ka kādam no esošajiem kredītiem ir ne pārāk izdevīgi nosacījumi, t.sk. augsta procentu likme. Kredītu apvienošana nereti piedāvā zemākas procentu likmes, kā rezultātā samazinās kopējā atmaksājamā aizdevuma summa.

Atvieglo parādsaistību pārvaldību

Situācijā, kad ir vairāki aktīvi kredīti un katram kredītam ir citāds aizdevējs, ikmēneša kredītmaksājuma apjoms, datums un bankas konts, uz kuru jāveic pārskaitījums, kredītu pārvaldība var būt apgrūtināta. Tāpat papildu ikmēneša kredītmaksājumiem ir arī dažādi citi ikmēneša tēriņi, kā rezultātā pastāv risks nejauši aizmirst kādu kredītmaksājumu, tādējādi radot sev finanšu problēmas. Tā kā pēc kredītu apvienošanas turpmāk jāveic tikai viens ikmēneša kredītmaksājums vienam aizdevējam, parādsaistību pārvaldība tiek ievērojami atvieglota.

Iespēja uzlabot kredītvēsturi

Ikviens kavēts kredītmaksājums var negatīvi ietekmēt kredītvēsturi, tādējādi apgrūtinot finansiālās iespējas nākotnē un negatīvi ietekmējot finansiālo stabilitāti un labklājību. Tā kā kredītu apvienošana ievērojami atvieglo parādsaistību pārvaldību, vajadzības gadījumā tā sniedz iespēju uzlabot kredītvēsturi, kā arī saglabāt to pozitīvu ilgtermiņā.

Kā izvēlēties labāko kredītu apvienošanas piedāvājumu?

Ja vēlaties finanšu pārvaldību padarīt efektīvāku, tad pārliecinieties, ka izvēlaties labāko kredītu apvienošanas piedāvājumu un pirms pieteikšanās kredītu apvienošanai izvērtējiet sekojošus faktorus:

 • Esošā situācija. Izvērtējiet, kādēļ esat nolēmis izmantot tādu risinājumu kā kredītu apvienošana un to, vai un kādus ieguvumus tā var sniegt Jūsu situācijā! Ja esošo kredītu ikmēneša kredītmaksājumusumma jau pārsniedz Jūsu iespējas kredītus godprātīgi atmaksāt, iespējams, sākumā nepieciešams vispirms pilnībā nomaksāt kādu no esošajiem kredītiem, lai pēc tam apvienotu pārējos.
 • Esošo kredītu veids un skaits. Vai Jūsu esošo kredītu veids un skaits sakrīt ar to, ko piedāvā apvienot aizdevējs?
 • Kredītu apvienošanas nosacījumi. Lai varētu izvēlēties sev un savam maciņam izdevīgāko piedāvājumu, noskaidrojiet, kāda ir aizdevuma summa, atmaksas termiņš, ikmēneša kredītmaksājuma apjoms un procentu likme. Tas viss parasti tiek noteikts individuāli, izvērtējot pieteikumu.
 • Kredītu apvienošanas papildu izmaksas. Lai nepiedzīvotu nepatīkamus pārsteigumus, jau laicīgi noskaidrojiet, vai un kādas papildu izmaksas sagaidāmas, veicot kredītu apvienošanu. Var būt situācija, kurā aizdevēja kredītu apvienošanas nosacījumi šķiet ļoti izdevīgi, taču ir gana daudz papildu jeb slēpto izmaksu, kas galā rada lielas izmaksas.

Kā apvienot kredītus?

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, iespējams ērti un ātri apvienot kredītus internetā. Lai apvienotu kredītus, jārīkojas sekojoši:

 • Jāizvēlas aizdevējs un tā mājaslapā jāaizpilda pieteikuma forma. Pieteikuma formā jānorāda vēlamā aizdevuma summa, atmaksas termiņš un kontaktinformācija. Pieteikuma formai var būt nepieciešams pievienot bankas konta izrakstu par pēdējiem 6-12 mēnešiem, kas ļaus aizdevējam pārliecināties par aizņēmēja ienākumiem. Pieteikuma formas aizpildīšana prasa aptuveni 5 minūtes, un to var izdarīt jebkurā sev ērtā vietā un laikā, tomēr jārēķinās, ka aizdevējs to izvērtēs un atbildēs savā darba laikā.
 • Jāsagaida pieteikuma izvērtēšana un piedāvājums. Atkarībā no izvēlētā aizdevēja un aizņēmēja situācijas, pieteikuma izvērtēšana un piedāvājuma sagatavošana prasa aptuveni 30 minūtes. Pēc tam aizdevējs sazinās ar aizņēmēju, lai informētu par tālākiem soļiem. Kad aizdevējs ir sazinājies, aizņēmējs droši var uzdot visus sev interesējošus jautājumus.
 • Jāparaksta līgums. Ja aizdevēja piedāvājums apmierina, aizņēmējs var parakstīt līgumu. To var izdarīt attālināti, izmantojot eParaksts. Parakstot līgumu, turpmāk, vadoties pēc līguma nosacījumiem, jāveic tikai viens ikmēneša kredītmaksājums tam aizdevējam, pie kura veikta kredītu apvienošana.

Kredītu apvienošana un citi ātri risinājumi Jūsu kredītsaistībām pieejami Risini.lv. Mēs, Kredītu Risinājumu Centrs, esam mērķtiecīgu un zinošu profesionāļu komanda, kas tūkstošiem klientu ir palīdzējusi samazināt savus ikmēneša maksājumus un ietaupītos līdzekļus novirzīt savām ikdienas vajadzībām. Lai saņemtu piedāvājumu, ienāciet un aizpildiet pieteikuma formu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.