Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Auto līzings un tā alternatīvas Latvijā

Kad ar saviem iekrājumiem vien ir par maz, līzings auto iegādei vai auto kredīti nāk prātā kā pirmais variants. Tas nav nepareizi, taču daudzi Latvijas iedzīvotāji nemaz nenojauš, ka bez līzinga pastāv arī citas iespējas kā tikt pie auto.

Uzkrājumu savlaicīga veidošana un naudas atlikšana transportlīdzekļa pirkšanai ir ļoti labs risinājums, taču mūsdienās auto ir gana dārgi. Lai sakrātu no algas naudu jaunas automašīnas iegādei vairumam no mums paies vismaz vairāki gadi. Arī nopirkt mazlietotu auto par 5000 – 10000 EUR no saviem līdzekļiem var vien retais.

Aizņemšanās no ģimenes locekļiem ir otra laba iespēja. Tuvinieki aizdod naudu bez procentiem, bez komisijas maksām un neturēs ļaunu prātu, ja sanāks nedaudz aizkavēties ar atmaksu. Protams, ļaunprātīgi viņu uzticēšanos nevajag izmantot un parādi ir jāatdod. No otras puses, bagāti vecāki vai bērni var saviem tuviniekiem auto arī vienkārši uzdāvināt.

Jauna alternatīvas līzingam privātpersonām un uzņēmumiem

Iespējams, pirmās divas alternatīvas jau bijāt dzirdējuši, taču trešā noteikti būs daudz mazāk pazīstama. Šobrīd arī Latvijā tiek piedāvāts pakalpojums – pilna servisa auto noma (pārsvarā biznesa klientiem). Šī pakalpojuma ietvaros jūs nevis iegādājaties transportlīdzekli, bet nomājat to uz gadu, diviem vai ilgāku laika periodu, maksājot par to fiksētu ikmēneša maksājumu.

Ilgtermiņa auto noma ir labāka nekā auto līzings uzņēmumiem vairāku iemeslu dēļ:

  • Auto bieži var saņemt bez pirmās iemaksas (līzingam parasti jāfinansē vismaz 10%).
  • Visas rūpes par auto tehnisko stāvokli, nodokļiem, apkopi uzņemas iznomātājs (atliek tikai liet degvielu un braukt).
  • Rezerves auto remonta vai apkopes laikā (garantēts).
  • Nomas auto var atgriezt pirms termiņa (iepriekš savlaicīgi pabrīdinot), bet soda naudas.
  • Vieglāk plānot uzņēmuma naudas plūsmu. Jāmaksā viens fiksēts rēķins. Nav jāuztraucas par neparedzētiem papildus izdevumiem. Atliek brīvie līdzekļi uzņēmuma attīstībai.
  • Plaša auto modeļu izvēle un tūlītēja pieejamība.

Kādēļ pilna servisa noma nav kļuvusi populārāka nekā auto līzings? Iemesli noteikti ir vairāki, taču pirmais ir informācijas trūkums. Tā kā pakalpojums ir salīdzinoši jauns, ne visi ir informēti par šādu iespēju.

Otrs iemesls varētu būt latviešu vēlme būt par īpašniekiem, nevis nomniekiem. Iespējams, daudzi arī uzskata, ka auto pirkšana ir lētāka nekā noma. Lai precīzi atbildētu uz šo jautājumu, būtu jāsaprot par kādu auto ir runa. Ilgtermiņa nomā ir pieejami tikai jauni un mazlietoti auto, savukārt nopirkt var arī vairāk kā 10 un 20 gadus vecu transportlīdzekli. Pēdējais, protams, būs lētāks, taču mazāk uzticams un prasīs lielākas rūpes. Reizēm auto remonts var izmaksāt arī vairākus tūkstošus un šādā brīdī viss ieguvums pazūd kā nebijis.

Papildus informācija

Interesē auto līzings, taču esat gatavi izvērtēt arī citus risinājumus kā iegūt lietošanā jaunu vai mazlietotu transportlīdzekli? Ielūkojieties Mobire.lv mājaslapā vai rakstiet uz auto@mobire.lv un saņemsiet atbildes uz visiem jautājumiem, t.sk. ar ko pilna servisa auto noma ir izdevīgāka par līzingu.

Šobrīd piedāvājumā ir vairāki auto, kuru mēneša maksājums ir no 349 līdz 389 EUR, ieskaitot PVN. Par šādu naudas summu varētu iegūt lietošanā Škoda Kamiq, Toyota Yaris Cross SUV 1.5, Hyandai I20 un Dacia Spring. Visus piedāvājumus atradīsiet Mobire.lv mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.