Tītara gaļas kotletes ar spinātiem un mocarellu
● 450 gramu maltas tītara gaļas,
● 3 olas,
● 2 ēdamkarotes miltu,
● 50 gramu spinātu,
● 125 grami mocarellas,
● 1 tējkarote maltas paprikas,
● sāls, pipari,
● augu eļļa.
Kādā no vietējiem lielveikaliem izdevās iegādāties tītara malto gaļu. Zināju, ko no tās pagatavošu, jo recepti jau biju atradusi.
Malto gaļu – iepakojumā bija 500 gramu – liku bļodā. Pievienoju sasmalcinātas spinātu lapiņas, uz rupjās rīves sarīvētu siera “Mozzarella” bumbu, kā arī olas – iztiku ar divām lielajām. Piekaisīju papriku, piparus, kā arī sāli, ievērojot to, ka gaļai tas jau ir pievienots. Visu rūpīgi samaisīju. Visbeidzot piekaisīju miltus un samīcīju biezu kotlešu masu.
Pannā sakarsēju augu eļļu un ar karotes palīdzību liku tajā gaļas masu tā, lai veidojas kotletītes. Cepu tās no abām pusēm līdz zeltainai garoziņai, beigās vēl zem vāka pasautējot līdz gatavībai. Tad jau tās varam baudīt ar iecienīto mērcīti un citām piedevām pēc izvēles.
Omlete ar tomātiem un brinzu
● 5 olas,
● 80 gramu brinzas,
● 50 mililitru piena,
● 85 grami tomātu,
● sāls,
● malti melnie pipari,
● 1 ēdamkarote augu eļļas,
● dilles.
Ierasto omleti varam dažādot, pievienojot tai tomātus un brinzu, – tā kļūs tikai sātīgāka un gardāka.
Olas iesitu bļodiņā un ar dakšiņu sakūlu. Pielēju pienu un samaisīju. Tomātu sagriezu mazos kubiņos un piejaucu olām ar pienu.
Pannā uzkarsēju augu eļļu un lēju tajā olu un piena maisījumu. Cepu apmēram trīs minūtes uz vidējas uguns. Kad olas jau sāka savilkties, uzmanīgi samaisīju. Tad pievienoju pirms tam ar dakšiņu sadrupinātu brinzu (varam izmantot arī salātu sieru). Piekaisīju maltus piparus garšai un sāli – te jāraugās, lai netiek par daudz, jo šāds siers jau ir sāļš. Visu cepu vēl vismaz pāris minūtes. Gatavo omleti šķīvī pārkaisīju ar sasmalcinātām svaigām dillītēm.
Kokosriekstu piena un čijas sēklu pudiņš
● 200 – 250 mililitru kokosriekstu piena,
● 1 – 2 ēdamkarotes čijas sēklu,
● 2 tējkarotes medus,
● banāns,
● zemenes,
● mellenes.
Arvien vairāk uzturā izmantojam jau senlaikos acteku iecienītās vērtīgās čijas sēklas, kas iegūtas no tradicionālā Centrālās Amerikas un Dienvidamerikas auga. Sēklas lietojam uzbriedinātas, un tad jau tās veido citu apjomu un ir izcila piedeva veselīgām un sātīgām brokastīm, kā arī salātiem, jogurtam, putrām vai kam citam. Pat cepot pankūkas vai kēksiņus, tās varam pievienot.
Lai baudītu gardu desertu, šoreiz izmantoju kokosriekstu pienu no kastītes. To pārlēju traukā, piekaisīju čijas sēklas, labi samaisīju, pievienojot arī šķidru medu. Pēc laiciņa visu vēlreiz apjaucu un ievietoju ledusskapī vismaz uz pāris stundām, vēl labāk būtu tur atstāt pa nakti, lai sēklas uzbriest.
Kad pudiņš jau bija ievilcies, tam pievienoju gabaliņos sagrieztu gatavu banānu, pārliku deserta trauciņos un rotāju ar lielogu mellenēm un zemenēm.
Biezpiena plācenīši ar sieru un spinātiem
● 400 gramu biezpiena,
● 100 gramu siera,
● 2 olas,
● 2 – 3 ēdamkarotes rīsu miltu,
● 2 ēdamkarotes rīsu miltu apviļāšanai,
● sauja spinātu,
● sāls,
● pipari.
Esam pieraduši cept saldos biezpiena plācenīšus, taču šoreiz, vadoties pēc šīs receptes, izcepu sāļos. Tiesa gan, iesākumā izmantoju tikai pusi norādīto izejvielu daudzuma.
Spinātus noskaloju, apsusināju un sīki sagriezu. Tos varam arī saplucināt ar rokām.
Bļodā liku biezpienu, uz smalkās rīves sarīvētu sieru, olu un rīsu miltus, kā arī spinātus un garšvielas. Visu rūpīgi samaisīju, lai veidojas bieza viendabīga biezpiena masa. No tās izveidoju nelielus plācenīšus un apviļāju tos miltos.
Pannā ielēju augu eļļu un tajā plācenīšus apcepu no abām pusēm. Jāapvērš gan bija uzmanīgi, lai tie neizjuktu. Gatavus tos varam baudīt arī kopā ar skābo krējumu.
Reklāma