Smiltenes novadā pēc četrus gadus ilga pārtraukuma skolēniem atkal sarīkots skatuves runas konkurss klātienē.
Līdz tam šajā periodā konkurss notika attālināti. Pasākumu organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām, to Izglītības pārvaldēm un skolām.
Nākamie būs pirmsskolas vecuma bērni
Vispirms Smiltenes novada izglītības iestādēs notika savi, vietējie konkursi, tajos daiļrunīgākie skolēni tika izvirzīti uz Smiltenes novada konkursa pirmo kārtu. Tā šopavasar notika Smiltenes vidusskolā. Piedalījās 61 skolēns, katrs no viņiem runāja vienu prozas un vienu dzejas darbu, informē Pārsla Kupriša, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciāliste.
Konkursantus vērtēja žūrija: Regīna Melzoba (Smiltenes vidusskolas latviešu valodas skolotāja), Inga Sīmane (Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra vadītāja) un Edgars Raginskis (Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītājs).
Vērtējumā bija pieci kritēriji: domas atklāsme, skaidra dikcija, kontakts ar klausītāju, repertuāra atbilstība un spilgtu priekšstatu gleznu esamība.
Inga Sīmane sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst, ka viņai ir prieks konkursantus atkal redzēt un dzirdēt klātienē, jo attālinātais variants šādam pasākumam neder. “Man skatuves runas konkurss patīk, es to atbalstu. Man tas saistās ar savu dēlu (Kārli Sīmani – redakcijas piezīme), kurš tagad studē, bet skolas laikā arī viņš piedalījās šādā konkursā. Tagad redzu, ka tas dēlam ļoti palīdzējis studijās un viņa izvēlētajās sabiedriskajās aktivitātēs. Runa ir ļoti nepieciešama, tā atbrīvo cilvēku. Nav jau tikai stāsts par dzeju vai prozu, runa ir par prasmēm, ko apgūstam, par komunikāciju ar cilvēkiem, par to, vai mēs spējam viņus uzrunāt. Skatuves runa ir arī māksla tikt galā ar satraukumu. Kad mēs, žūrija, pēc konkursa parunājām ar skolotājiem, izrādās, kāds no konkursa dalībniekiem vēlas kļūt par aktieri. Tātad konkurss ir laba iespēja mēģināt savus spēkus. Man vienīgi žēl, ka daži puiši, kuri agrāk piedalījās, šogad dalībnieku vidū nebija, acīmredzot citas aktivitātes ņem virsroku, bet ceru, ka viņi atgriezīsies. Dzīvē šis viss ļoti noder,” uzsver Inga Sīmane.
Viņa jau tagad gaida nākamo skatuves runas konkursu, kāds līdz šim Smiltenes novadā nav bijis, proti, 19. aprīlī Raunā skatuves runā debitēs pirmsskolas vecuma bērni. Inga Sīmane būs žūrijā un jau iepriekš ir pārliecināta, ka tas būs jauks pasākums.
Uz otro kārtu izvirza 10 skolēnus
Savukārt skolēnu skatuves runas konkursa pirmajā kārtā Smiltenē visvairāk dalībnieku bija 4.–6. klašu grupā – 22. 1. klašu grupā bija 9 dalībnieki, 2.–3. klašu grupā – 14, 7.–9. klašu grupā – 13. 10.–12. klašu grupā – 3.
Konkursā augstākās pakāpes diplomu saņēma un uz otro kārtu izvirzīti: 1. klašu grupā – Amēlija Alma Jurka (Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola) un Kārlis Kušners (Variņu pamatskola); 2.–3. klašu grupā – Kate Gailīte (Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola) un Rūdolfs Lūsis (Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola); 4.–6. klašu grupā – Marta Karlīne Vipule (Smiltenes vidusskola) un Elīna Purakalne (Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola); 7.–9. klašu grupā – Ance Ābolkalne (Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola) un Valters Kvelde (Smiltenes vidusskola); 10.–12. klašu grupā – Sabīne Lapiņa un Simona Sarkangalve (Smiltenes vidusskola), informē Pārsla Kupriša.
Skatuves runas konkursa 2. kārta notiks 23. aprīlī Gulbenes novada Stāmerienas pilī.
Skatuves runas konkursa mērķis ir attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību, kā arī sekmēt bērnu un jauniešu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un devumu latviešu nacionālās kultūras veidošanā.
Reklāma