Grauzdētas maizītes ar tomātiem, pupiņām un tunci
1 kārba balto pupiņu tomātu mērcē, 4 rupjmaizes šķēles, 1 kārbiņa tunča savā sulā, 2 tomāti, 1 tējkarote citrona sulas, 2 ķiploka daiviņas, 2 ēdamkarotes olīveļļas, sāls pēc garšas, koriandra vai pētersīļu zaļumi.
Izmantojot konservētās pupiņas, varam pagatavot ne tikai zupu, bet arī sātīgas un gardas maizītes. Rupjmaizes šķēles no abām pusēm apcepu uz sausas pannas. Ķiplokus sasmalcināju spiedē. Mērcītei samaisīju eļļu, ķiplokus, citrona sulu un sasmalcinātus pētersīļu zaļumus, piekaisīju sāli. Tomātus sagriezu plānās ripiņās. Pupiņām notecināju šķidrumu. Konservēto tunci ar dakšiņu sasmalcināju un sajaucu ar pupiņām. Maizes šķēles vispirms pārlaistīju ar pagatavoto mērci, tad izkārtoju tomātus. Virs tiem izliku pupiņu un tunča konservu maisījumu un rotāju ar zaļumiem. Šādas maizītes lieliski remdēs izsalkumu un garšos pat veselīga dzīvesveida piekritējiem.
Ķīnas kāpostu salāti ar selerijām un āboliem
Ķīnas kāposti, āboli, seleriju kāti, dilles, skābais krējums vai majonēze, sāls.
Meklējot ātri pagatavojamu, vieglu un veselīgu ēdienu idejas, atradu šo. Izlasījusi recepti ar minētajām izejvielām, lai gan neesmu izvēlīga, nodomāju – vai tiešām man šādi salāti garšos? Arī kāds no jums varbūt jau noskurinās no domas vien par kātu selerijām ar tām piemītošo specifisko smaržu. Tā kā iegādātais Ķīnas kāposts bija liels un tā pietika vairāku ēdienu pagatavošanai, tomēr riskēju šādus salātus pagatavot un to izmantot arī šim nolūkam. Dažas lapas noskaloju, apsusināju un sasmalcināju – tās varam sagriezt ar nazi vai arī saplucināt ar rokām. Nomazgāju un apsusināju arī sulīgu saldskābu ābolu un selerijas kātu, kā arī diļļu zaļumus. Ābolam izgriezu serdi, bet mīkstumu sagriezu nelielos gabaliņos, tikpat lielos – arī kātu seleriju. Sasmalcināju diļļu zaļumus. Sagatavotajām sastāvdaļām bļodā piekaisīju sāli, cik šķita nepieciešams, pievienoju skābo krējumu un visu uzmanīgi samaisīju. Pagaršojusi secināju – viegli pagatavojami, kraukšķīgi, sulīgi un… garšīgi!
Pīrāgs ar bumbieriem un mandeļu skaidiņām
Mīklai: 130 gramu miltu, 50 gramu sviesta, 1 ola, 1 ēdamkarote cukura, šķipsniņa sāls. Pildījumam: 1 – 2 bumbieri, 20 gramu cukura, 1 ēdamkarote mandeļu skaidiņu, citrona sula, gabaliņš sviesta, medus.
Ne tikai ābolus, bet arī bumbierus lieliski varam izmantot gardu pīrāgu pagatavošanai. Vispirms samīcīju mīklu. Miltus, sāli, cukuru un aukstu sviestu saberzu kopā. Atsevišķi sakūlu olu un tās lielāko daļu arī pievienoju mīklai. Vēlreiz visu samaisīju, mīklas bumbu ietinu pārtikas plēvītē un uz 1 – 2 stundām ievietoju ledusskapī. Pēc tam, minūtes desmit pirms cepšanas, to izņēmu un uz miltiem apkaisītas cepamā papīra loksnes izrullēju apaļu plāksni.
Bumbierus nomazgāju, apsusināju, sagriezu gabaliņos un izliku virs mīklas, pārslacīju ar citrona sulu, pārkaisīju ar nelielu cukura daudzumu un mandeļu skaidiņām. Mīklas malas uzliecu uz augšu tā, lai nedaudz apsegtu pildījumu, un apsmērēju ar atlikušo olu. Bumbieriem vēl šur tur uzliku arī pa sviesta piciņai. Ar cepamo papīru izklāto plāti ar sagatavoto pīrāgu ievietoju līdz 180 – 200 grādiem uzkarsētā cepeškrāsnī uz apmēram 30 minūtēm. Gatavo gardumu, pēc izvēles, vēl varam pārliet ar medu.
Biezpiena krēma un zemeņu kūka burciņā
100 gramu biezpiena, 200 mililitru jogurta, 3 ēdamkarotes pūdercukura, 5 – 7 zemenes, 50 gramu biskvīta cepumu, 50 mililitru ūdens, 1,5 tējkarotes želatīna, vaniļas cukurs, šokolāde.
Šādu deserta kūciņu pagatavošanai ir daudz variantu, taču gardas tās izdodas vienmēr. Atkarībā no izmantotajām izejvielām varam iegūt atkal citādākas garšas nianses.
Želatīnu aplēju ar novārītu aukstu ūdeni un uzbriedināju, pēc tam izšķīdināju, neļaujot uzvārīties, un atdzesēju. Mīkstu biezpienu saputoju kopā ar jogurtu (šoreiz – ar zemeņu gabaliņiem, un tam jau bija klāt arī cukurs, tādēļ pūdercukuru nevajadzēja pievienot tik daudz, cik tā būtu vajadzīgs, ņemot bezpiedevu jogurtu), pūdercukuru un vaniļas cukuru. Biezpiena masai pieliku vēl arī ēdamkaroti skābā krējuma, piemaisīju izšķīdināto želatīnu un vēlreiz visu saputoju.
Kūciņu veidošanai izvēlējos mazās burciņas, protams, der arī lielākas vai deserta trauciņi. Burciņu apakšā izliku dažas biezpiena krēma karotes, tad – biskvīta kēksiņa gabaliņus un vēl krēmu. Gar trauciņu malām ar griezuma vietu pret ārpusi izkārtoju uz pusēm pārgrieztas zemenes. Ar ogām, biskvīta gabaliņiem un biezpiena masu piepildīju atlikušo burciņu daļu. Desertu ievietoju ledusskapī sastingšanai. Pirms baudīšanas to vēl varam rotāt ar ogām vai rīvētu šokolādi.
Reklāma