Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lepojas ar saviem audzēkņiem

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore Ieva Zariņa. Foto: No “Facebook”

Smiltenes novadā pamatizglītību ieguvušie jaunieši turpina mācības dažādās izglītības iestādēs – gan vispārējās vidējās izglītības, gan profesionālās skolās un tehnikumos. Meklējot kopsakarības, būtiski uzklausīt arī pamatizglītības iestāžu vadītāju novēroto, vai  administratīvi teritoriālajai reformai ir bijusi kāda loma jauniešu izdarītajās izvēlēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Redzot, cik dažādās mācību iestādēs mācās bērni, ir pamats domāt, ka katram interešu loks izkristalizējas jau pamatskolas laikā, stāsta Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas direktore Ieva Zariņa. “Pamatā bērni apzināti izvēlas turpmāko mācību iestādi, zinot, ka tur varēs padziļināti attīstīt savas intereses. Tā, piemēram, Valmieras Viestura vidusskolā ir teātra klase un uz turieni dodas mācīties skolēni, kas interesējas par aktiermākslu. Viens no pagājušā gada absolventiem uz to mērķtiecīgi arī gāja. Jau mācoties mūsu skolā, zēns saņēma augstus vērtējumus skatuves runas konkursos, vadīja dažādus pasākumus kā tautas namā, tā bijušā Apes novada mērogā,” zina stāstīt I. Zariņa un apliecina, ka no lauku skolām nāk daudzi talantīgi bērni, kuru vārdi pēcāk izskan plašākā mērogā. Šādu gadījumu nav mazums.

Liela daļa jauniešu paši interesējas un atrod mācību iestādes pēc saviem ieskatiem. “Attālums līdz mācību iestādei mūsdienās vairs nav nekāds šķērslis. Iepriekšējos gados viens zēns devās mācīties uz Siguldas Valsts ģimnāziju, jo bija sameklējis skolu, kur padziļināti māca informātiku un programmēšanu. Patlaban Smiltenes vidusskolā mācās septiņi mūsu absolventi. Lepojamies ar saviem absolventiem un interesējamies, kā viņiem klājas turpmākajā dzīves ceļā. Tā ir mazo skolu priekšrocība, ka varam paturēt prātā katru savu audzēkni. Nereti viņi paši dod ziņu klašu audzinātājiem un skolotājiem, aprunājas savā starpā, kā klājas, kā veicas mācībās,” papildina I. Zariņa un min, ka patīkami saņemt arī ziņas no mācību iestādēm. “Tie ir ļoti patīkami brīži, kad saņemam labus vārdus. Tas tomēr liecina par izglītības kvalitāti skolā.  Tā, piemēram, no Smiltenes vidusskolas esam saņēmuši pateicības kolektīvam par veikto ieguldījumu skolēnu izaugsmes veicināšanā un absolventu sagatavošanu sekmīgam mācību darbam Smiltenes vidusskolā,” stāsta direktore un piebilst, lai vidējā izglītība būtu konkurētspējīga, būtiski, lai pamatakmens tiktu ielikts iepriekšējos izglītības posmos.

Jāpiemin, ka O. Vācieša Gaujienas pamatskolai šāds statuss ir gadus piecus, iepriekš bijusi vidusskola, tāpēc pēc savas pieredzes zina, ko nozīmē reorganizācija. Sarūkot skolēnu skaitam, tas ir likumsakarīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr direktore informē, ka no pērnā gada visiem deviņiem O. Vācieša Gaujienas pamatskolas absolventiem Smiltenes vidusskolā mācās divi bērni, bet Smiltenes tehnikumā – trīs. Izvēlētas arī citas mācību iestādes – Rīgas Celtniecības koledža, Jāņa Cimzes Valkas ģimnāzija, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzija. 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas “Lepojas ar saviem audzēkņiem” saturu atbild laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcija

#SIF_MAF

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.