Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

6 veidi, kā izmantot iPad darbam

Kopš planšetdatoru pirmsākumiem 2010. gadā, priekšstati par to, ko var darīt ar iPad, ir strauji mainījušies. Protams, vienmēr var nodoties mākslinieciskam radošumam, bet pašlaik daudzi sāk atskārst, ka zem iPad pārsega slēpjas kvantums enerģijas, ko var izmantot darbā un biznesā ne tikai radošajās nozarēs.

Apple jau sen ir virzījis iPad Pro kā klēpjdatora alternatīvu, tomēr arī pārējam iPad planšetdatoru klāstam ir daudz ko piedāvāt produktivitātes ziņā – turklāt neatkarīgi no tā, vai esi skolotājs, rakstnieks, uzņēmējs, students vai pat šefpavārs.

1. Izmanto sinhronizācijas sniegtās priekšrocības

Ja Tev ir arī citas Apple ierīces, viena no labākajām iPad īpašībām ir ātra un automātiska sinhronizācija, pateicoties iCloud datu glabātuves mākonim. Tas ļauj bez maksas uzglabāt līdz 5 GB satura visās ierīcēs, kā arī ir iespējams abonēt papildu krātuvi (līdz 2 TB mēnesī).

iCloud nodrošina tik ļoti nepieciešamo elastību, strādājot ar dažādām ierīcēm un no dažādām lokācijām. Piemēram, Tu vari sākt rediģēt dokumentu Mac datorā savā ofisā, bet pēc tam turpināt iesākto precīzi turpat, kur apstājies, tikai jau izmantojot savu iPad mājās. Tāpat sinhronizācija ļauj arī piekļūt datora darbvirsmas mapēm no iPad.

2. Citi mākoņpakalpojumi darbam bez šķēršļiem

Apple iPad planšetdatorā iespējams izmantot ne tikai icloud krātuvi. Tas atbalsta arī citas mākoņkrātuves, piemēram, Google disku, kas labi integrējas gan Windows, gan Mac failu sistēmās, tādēļ ļauj piekļūt dokumentiem no pilnīgi jebkuras ierīces (un vietas).

Ņemot vērā iPad ērto pārnēsājamību un bezvadu pieejamību, darbplūsmas balstīšana uz mākoņkrātuvi ir praktisks risinājums, lai varētu turpināt iesākto jebkurā vietā.

Mākoņpakalpjumi ir īpaši noderīgi arī tad, ja Tev ir ierobežota ierīces krātuve, piemēram, vien 16GB. Pateicoties iCloud vai Google diskam, joprojām varēsi strādāt ar pilnu faila versiju.

3. Labākie Apple produktivitātes rīki iekš iPad

Laiks, kad uztvērām iPad kā planšetdatoru izklaidei, sen jau ir pagājis. Mūsdienās tajā varam ieinstalēt Apple komplektētos produktivitātes rīkus: Pages, Numbers un Keynote, kas lieliski darbojas visā Apple ekosistēmā un nodrošina tādu pat funkcionalitāti kā Microsoft lietotnes ofisa datorā (Word, Excel, PowerPoint).

Jāpiebilst, ka darbs ar lieliem datu apjomiem izklājlapā ir daudz vienkāršāks, izmantojot tieši iPad, jo pateicoties tam vari pietuvināt ekrānu ar pirkstiem vai izmantojot Apple Pencil irbuli, nevis pielāgoties ierobežotajiem monitora izmēram.

Starp citu, ja esi klasiskā Word, Excel un PowerPoint cienītājs, joprojām savā iPad vari izmantot Google Documents, Google Sheets un Google Slides, kas ir 100% analogs šiem Microsoft produktiem. 

4. iPad kā video konferenču un tiešsaistes sapulču rīks

Līdz ar attālinātā darba ienākšanu mūsu ikdienā, tiešsaistes video konferences ir neatņemama darba rutīnas sastāvdaļa. Ja kādreiz šķita nereāli piedalīties darba sapulcē, vienlaikus baudot pavasara sauli piemājas parkā, tad tagad, pateicoties iPad ērtajai pārnēsājamībai un fona maskēšanas opcijai, tas ir tikpat ierasti un vienkārši kā iztīrīt zobus.

Lai sazinātos ar kolēģiem, vari izmanto FaceTime vai jebkuru citu tiešsaistes tikšanās nodrošinātāju – piemēram, Skype vai Zoom.

5. Izmanto iPad ērtai dokumentu pārskatīšanai, parakstīšanai un piezīmju veikšanai

Nav noslēpums, ka iPad strādā visefektīvāk, ja to izmanto tandēmā ar Apple Pencil irbuli.

Šī kombinācija ļauj ērti šķirstīt, komentēt un parakstīt PDF failus vai, piemēram, noskenēt papīra dokumentu un pēc tam to konvertēt atbilstošā formātā. Tāpat, pateicoties iPad un Apple Pencil apvienībai, iespējams veikt arī standarta melnrakstus, atzīmes un iezīmes jebkurā teksta failā, fotoattēlā vai ekrānuzņēmumā.

6. Veido un skati prezentācijas ceļā

iPad planšetdatorā ir iekļauts USB-C ports, kas ļaus izveidot savienojumu ar tādām lietojumprogrammām un sistēmām, kas atbalsta šāda veida adapterus – tai skaitā, prezentācijas sistēmām. Tas nozīmē, ka vari strādāt pie prezentācijām un prezentēt tās, nenesot līdzi klēpjdatoru, piemēram, uz klienta atrašanās vietu, kad prezentācijas atkal notiks klātienē. Šī parocīgā funkcija lieliski akcentē iPad planšetdatora galveno priekšrocību – vieglumu un ērto pārnēsājamību.

iPad planšetdators – neatsverams produktivitātes rīks

Bez šaubām iPad planšetdators ir viens no Apple daudzpusīgākajiem produktiem, ko iespējams izmantot teju jebkuram mērķim. Vai tas būtu radošajos projektos, vai veicot pierakstus seminārā vai ieskatoties piezīmēs prezentācijas laikā – lai izdodas atrast sev vispiemērotāko veido, kā produktīvi izmantot iPad!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.