Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

5 dzīves situācijas, kurās var noderēt nebanku kredīti

„Ja visu būtu iespējams paredzēt, tad spilvenu paliktu, lai mīkstāk kristu,” teikts  kādā zināmā teicienā, kas tik ļoti sasaucas ar negaidītām dzīves situācijām. Likumsakarīgi, ka nereti šo situāciju risinājumam nepieciešami papildu naudas līdzekļi un tiek meklēta finansiāla palīdzība – naudas aizdevums.

Viens no variantiem ir lūgt palīdzību ģimenei vai draugiem, tomēr pastāv arī  alternatīva – iespēja izmantot  banku vai nebanku kreditētāju pakalpojumus.

Kādas ir būtiskākās atšķirības starp bankas un nebanku kredītiem?

Abos gadījumos kredītiestādes klientam piedāvā naudas aizņēmumu. Tas var būt patēriņa kredīts vai kredītlīnija. Pirmo reizi saskaroties ar situāciju, kad vajadzīgs naudas aizdevums, klients vispirms vēršas pie savas bankas un paļaujas, ka ilgtermiņa sadarbība ar kredītiestādi nodrošinās iespēju saņemt ātru un personalizētu piedāvājumu. Dzīvē ne vienmēr šīs cerības attaisnojas, jo banku un nebanku kreditētāju pakalpojumi būtiski atšķiras.

Bankas vai nebanku kredīts atšķiras ar summu, termiņu un aizņemšanās iemeslu. Banku aizdevums visbiežāk ir apjomīgs ilgtermiņa aizdevums, piemēram, nekustamā īpašuma iegādei vai studijām augstskolā.

Nebanku aizdevēju piedāvātie naudas aizdevumi:

 • Īstermiņa kredīts (arī ātrais un SMS kredīts) – pieejams no dažiem desmitiem eiro līdz dažiem tūkstošiem eiro izdevumu segšanai, ar ātru saņemšanu un īsiem termiņiem  (šos augsta riska kredītus neizsniedz visi nebanku kreditētāji);
 • Patēriņa kredīts – paredzēts visdažādākajiem mērķiem. Šī kredīta saņemšanai nav vajadzīga ķīla vai galvojums, tāpat nav nepieciešams norādīt mērķi, kam naudu plānots izmantot;
 • Kredītlīnija – klientam tiek piešķirts kredītlīnijas limits dažādu izdevumu segšanai. Kamēr nauda netiek izmantota – par to nav jāmaksā.

Kādās dzīves situācijās var noderēt nebanku kredīti?

Būtībā nebanku kreditētāju izsniegtais aizdevums ir aizdevums, ar kā palīdzību risināt kādu sadzīvisku un svarīgu situāciju.

Viens no populārākajiem nebanku aizdevumiem ir patēriņa kredīts. Iespējams tādēļ, ka ar šī kredīta palīdzību var:

 1. Veikt mājokļa kosmētisko remontu ( viens no visbiežāk minētajiem patēriņa kredīta ņemšanas iemesliem);
 2. Iegādāties automašīnu (kredīts auto iegādei ir populārs mazlietotu un lietotu automašīnu pircēju vidū);
 3. Veikt lielu pirkumu – tādu kā, piemēram, mēbeles, virtuves iekārtu, jaudīgu datoru;
 4. Segt ārstēšanas izdevumus;
 5. Veikt automašīnas remontu.

Kas jāzina par pieteikšanos nebanku kredītam?

Ja plānots noformēt kredītu pie nebanku aizdevēja, svarīgi veltīt laiku ne tikai piedāvājumu salīdzināšanai, bet arī iepazīties ar visu informāciju par šāda kredīta noformēšanu.

 • Kredītam pieteikties ir salīdzinoši vienkārši. Reģistrācijas laikā jānorāda būtiskākie personas dati un informācija par ienākumiem. Jaunam klientam jārēķinās ar pārbaudi, kas nedaudz paildzinās piedāvājuma saņemšanas procesu.
 • Būtiski arī, ka aizdevumam nav nepieciešama ķīla vai galvojums. Tas, ka pieejams kredīts bez ķīlas, arī paātrina naudas saņemšanu.
 • Aizpildot kredīta pieteikumu, nav jānorāda mērķis, kam naudu paredzēts tērēt. Netiek pieprasītas atskaites par naudas izlietojumu, saņēmējs to var tērēt pēc saviem ieskatiem.
 • Izskatot kredīta pieteikumu, aizdevējs izvērtē pieteikuma iesniedzēja maksātspēju, pievēršot uzmanību gan ienākumu apmēram, gan regularitātei, tomēr arī kredītņēmējam pašam jāizvērtē savas iespējas veikt savlaicīgu aizdevuma atmaksu.
 • Pozitīva lēmuma gadījumā nauda kredītņēmēja norādītajā bankas kontā tiek ieskaitīta dažu dienu laikā, atkarībā no līguma nosacījumiem.

Lai arī nebanku kredītu galvenais mērķis ir sniegt atbalstu situācijās, kad steidzami nepieciešama nauda, tomēr jāņem vērā, ka šis finanšu pakalpojums nav risinājums ieilgušām finanšu problēmām vai ikmēneša rēķinu apmaksai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.