Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

3 psiholoģijā balstīti principi, kas var palīdzēt izveidot izcilu CV

CV paraugs ir izcils veids, kā izveidot strukturētu un profesionālu iespaidu raisošu CV bez būtiskām kļūdām. Taču iesūtītajam CV ir arī jāizceļas uz pārējo pretendentu CV fona, kuri būs iesnieguši līdzīgi strukturētus iesnieguma dokumentus. Dokumentā, kuram ir jābūt skaidri formulētam un kodolīgam, iespējas atšķirties palīdz veidot smalkas konteksta izpratnes, rakstu valodas un prioritāšu izvēles nianses.

1. Pieejamība

Standarta CV paraugs palīdzēs īstenot vienu no galvenajiem labu CV pamatprincipiem – ātru nepieciešamās informācijas atrašanu. Iesūtīto CV daudzums atkarībā no izsludinātās vakances var mainīties un ne vienmēr atliek laika visu CV rūpīgai izskatīšanai, tādēļ visbiežāk vispirms pēc noteiktiem parametriem tiek atlasīti CV otrreizējai izskatīšanai.

Skaidra CV struktūra palīdz vieglāk atrast meklēto informāciju par pieredzi un zināšanām, tādējādi radot pirmo pozitīvo iespaidu par kandidātu.

2. Rakstu valoda kā komunikācijas rīks

Izteiksmes forma, noteiktu frāžu un vārdu izvēle rakstiskā dokumentā ir nozīmīgs komunikācijas rīks, jo liecina ne tikai par zināšanām noteiktā jomā un atbilstošu pieredzi, bet netiešā veidā arī par personības iezīmēm un to piemērotību uzņēmuma kolektīvam.

CV darba pieredzes sadaļā ir vēlams izmantot vairāk darbības vārdus, kas parāda darbā paveikto, sasniegtos rezultātus, radošumu, efektivitāti un spēju uzņemties vadību risinājumu meklējumos.

Tieši darba sludinājumu teksts ir pirmais izziņas avots, kas parāda meklēto prasmju prioritātes. Taču nedrīkst aizmirst, ka CV ir jānorāda patiesi fakti un izpušķojumi nepalīdzēs iegūt kāroto amata pozīciju.

3. Atbilstošs kontekstam

Uzņēmumi izsludina darba vakances ar noteiktu mērķi – iegūt uzņēmuma attīstībai, vērtībām un darbinieku kolektīvam piemērotu jaunu darbinieku. Tādēļ darbinieku atlases speciālisti CV izskatīšanā pievērš uzmanību galvenokārt  tikai noteiktiem zināšanu un pieredzes aspektiem, kurus visvairāk sagaida uzņēmums no potenciālajiem darba ņēmējiem un kuri var palīdzēt būt veiksmīgam jaunajā darba pozīcijā.

Jo precīzāk CV ietvertās ziņas atbildīs uzstādītajiem kritērijiem, jo labāk tiks novērtēta amata pretendenta kandidatūra. Uzņēmuma joma un konkrētā amata pienākumi veido nozīmīgu kontekstu, kura pārzināšana un izmantošana, izceļot savas pieredzes stiprās puses, veicina virzību uz nākošajām atlases kārtām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.