Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

3 populārākie paklāju veidi – ko der zināt pirms jauna grīdas paklāja iegādes

Paklāji un citi mīkstie grīdas segumi ir preces, kuras apvieno praktisko un patīkamo, veidojot interjera noskaņu. Taču kamēr viena veida paklāji būs izturīgi un viegli kopjami, tikmēr citi – estētiski pievilcīgi, taustei patīkami, taču grūtāk kopjami. Tieši šo iemeslu dēļ, pirms jauna grīdas paklāja iegādes, ir nepieciešams rast atbildes uz dažiem fundamentāliem jautājumiem, lai pirkums būtu izdevies – kalpotu ilgi, būtu viegli kopjams un patīkams ikdienas lietošanai. Lai palīdzētu rast atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem, kuri var rasties pirms jauna paklāja iegādes, paklāju veikals paklajs-eu.lv ir izveidojis 3 populārāko paklāju veidu topu. Šis mīksto grīdas segumu saraksts, palīdzēs Tev izvērtēt, kāds paklāju veids ir piemērotākais tieši Tev un Tavam mājoklim.

Īsu saru paklāji – noturība, viegla kopšana un izdevīga cena

Īsu, vienāda augstuma saru paklāji, iespējams, ir populārākais paklāju veids, kas tiek izmantots telpu iekārtošanai gan mājas, gan birojos un citās sabiedriskās telpās. Galvenais iemesls šo paklāju popularitātei ir praktiskums un pieejamā cena. Neskatoties uz to no kāda materiāla ir austs konkrētais paklājs, galvenā īssaru paklāju priekšrocība ir to ērtā un vienkāršā kopšana. Pateicoties īsajiem un cieši izvietotajiem sariem, netīrumi neiesēžas paklāja šķiedrā, vienlaikus ļaujot to viegli un efektīvi tīrīt. Tāpēc tie visbiežāk tiek izmantoti telpās, kurās apgrozās daudz cilvēku un ir nepieciešams viegli kopjams un izturīgs grīdas segums. Šo iemeslu dēļ īso saru paklāji kļūst aizvien populārāki arī dzīvojamo telpu iekārtošanā, jo mājokļu īpašnieki vēlas apvienot estētiku ar izturību un praktiskumu. Augstā īssaru paklāju pieprasījuma dēļ, paklāju ražotāji piedāvā aizvien plašāku paklāju materiālu un dizainu izvēli.

Garu saru paklāji – patīkami un estētiski pievilcīgi grīdas segumi

Otrs populārākais paklāju veids ir garu saru paklāji. Šāda veida paklāji tiek austi īpašā tehnikā, kas var veidot pat vairākus centimetrus augstus sarus. Tieši garu saru paklāji visbiežāk interjerā tiek izvēlēti, lai radītu mājīgu un siltu atmosfēru. Taču tikpat bieži garsaru paklāji asociējas ar nelieliem dizaina paklājiem vai nepraktiskiem mīkstās grīdas segumiem, kuri ir grūti tīrāmi un uzturami. Taču tā nebūt nav taisnība. Atkarībā no paklāja izejmateriāla un aušanas tehnikas, arī garu saru paklāji var būt izturīgi pret traipiem, viegli tīrāmi un ar augstu nodiluma izturību. Ja garu saru paklāju izskats uzrunā tevis visvairāk, tad meklē paklāju, kas ir austs no augstas kvalitātes sintētiskās šķiedras vai jauktas šķiedras – sintētiskās un dabīgās šķiedras sajaukuma.

Dažāda līmeņa saru paklāji – unikāls interjera elements

Trešais populārākais paklāju veids ir dažāda līmeņa saru paklāji. Šis paklāju veids visbiežāk tiek izvēlēts tā daudzdimensionālā dizaina un unikālās faktūras dēļ, jo sniedz iespēju piešķirt interjeram patiesi unikālu fokusa elementu. Šāda veida paklājos tekstūru un formu dažādība bieži tiek panākta ne tikai ar dažāda līmeņa sariem, bet arī materiāliem. Protams, atšķirīgie materiāli un saru līmeņi var apgrūtināt paklāja kopšanu ikdienā, veidojot kabatas, kur uzkrāties netīrumiem. Tāpat atšķirīgie materiāli var samazināt grīdas seguma izturību pret nodilumu. Taču līdzīgi kā garu saru paklāji, arī šis paklāju veids ir vienkārši un ērti kopjams, ja izgatavots no augstas kvalitātes izejmateriāliem un regulāri kopts ar piemērotu sadzīves ķīmiju un tehniku. Kāds būs piemērotākais izejmateriāls tieši šim paklāju veidam? Arī šajā gadījumā meklē augstas kvalitātes sintētiskās šķiedras vai jauktas šķiedras paklāju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.