Pagājušajā nedēļas nogalē Valmierā norisinājās svinīgā zvēresta ceremonija, kurā vairāk nekā 20 Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargi apliecināja savu gatavību, netaupot spēkus un dzīvību, aizsargāt Latvijas tautu, valsti un tās neatkarību.
Ceremoniju apmeklēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, kurš, uzrunājot zemessargus, novēlēja tiem nezaudēt motivāciju: “Dodot zvērestu, jums ir jāsaprot, ka dienests nav sprints, bet gan maratons, kurā pilnveidosiet sevi visu laiku tāpat kā šīs nedēļas nogales mācībās to dara zemessargi, apgūstot, piekopjot savas specialitātes. Galvenais, “skrienot šo maratonu”, atrast sevī to pamatojumu “kāpēc”, kas dos arī motivāciju un spēku veikt zemessarga uzdevumus.”
Savukārt Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins uzsvēra, ka tikpat svarīgi, kā dot zvērestu, ir to turēt. “Ir tāds teiciens – “vīrs un vārds”. Ja esam devuši savu vārdu, tad to arī izpildām, lai varam likt vienlīdzības zīmi starp “dot solījumus” un “turēt solījumu”. Turēsim savu vārdu godam!”
Šobrīd Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē, kuras sastāvā ir arī 22. kaujas nodrošinājuma bataljons, dienē vairāk kā 2600 mērķtiecīgi zemessargi, kuri ir izvēlējušies pilnveidot sevi un kalpot savai valstij, rūpējoties par tās aizsardzību. Kopš 24. februāra 2.Vidzemes brigādē saņemti vairāk nekā 430 Latvijas pilsoņu iesniegumi par vēlmi pievienoties Zemessardzei.
Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Vairāk nekā 8200 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.
Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.
VIEDOKĻI
Zemessardze Kristīne Špiņova (No Valkas):
“Būt zemessargam, būt daļai no šīs organizācijas, tas ir bijis mans sapnis jau kopš bērnības. Mācījos Rīgas Šampētera vidusskolā ar militāro virzienu. Tajā laikā biju arī jaunsargs. Laikam ejot, sapratu, ka vēlos turpināt pilnveidoties militārajā sfērā, tādēļ pieņēmu lēmumu stāties Zemessardzē. Viens bija vēlmē pilnveidot sevi, otrs pamatojums, kādēļ iestājos Zemessardzē, – izrādīt mīlestību pret savu valsti, kas ir arī labs piemērs saviem bērniem Vēlos būt labs paraugs viņām.”
Zemessargs Matīss Bogdanovs (No Valkas):
“Šobrīd mācos Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā. Mana galvenā motivācija iestāties Zemessardzē bija mani vecāki. Abi vecāki arī ir zemessargi Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljonā. Tas man jau no pašas bērnības likās diezgan iespaidīgi. Pats pirms tam arī ilgu laiku darbojos Jaunsardzē, un, līdz ko palika 18 gadi, iestājos Zemessardzē.”
Informāciju sagatavoja: Lelde Krancmane, Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona civilmilitārās sadarbības speciāliste
Reklāma