Aizvadītajā piektdienā, 1. decembrī, SIA “Vidzemes slimnīca” Valmierā ar svinīgu pasākumu noslēdza vērienīgu attīstības projektu un beidzamajā kārtā atklāja Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļu.
SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste Agnija Upīte informē, ka šis projekts ilga astoņus gadus. Tā laikā Vidzemes reģiona lielākajā ārstniecības iestādē veikti vairāki nozīmīgi uzlabojumi, kas ievērojami pilnveido un attīsta slimnīcas infrastruktūru. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 13 miljoni eiro. SIA “Vidzemes slimnīca” Attīstības un mārketinga daļas vadītāja Jolanta Vaido informē, ka šī projekta gaitā, kas ilga 75 mēnešus, kopā ir atjaunotas 12 nodaļas 6779 kvadrātmetru platībā, viens ieejas mezgls ar pacientu garderobi, četras kāpņu telpas, iegādātas 12 mūsdienīgas medicīniskās iekārtas un 108 pacientu gultas. Projekts vispirms iesākās Bērnu slimību nodaļā. Pēc tam uzlabojumi notika Terapijas nodaļā 2, Rehabilitācijas nodaļā, Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, Laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļā, Endoskopijas nodaļā, Ambulatorās daļas un funkcionālās diagnostikas un Neiroloģijas nodaļā. Projekta laikā slimnīca iegādājās mūsdienīgas un modernas medicīnas ierīces vairākām diagnostikas nodaļām.
“Esam izgājuši cauri ļoti atbildīgam un svarīgam posmam. Tas noteikti ir cēlis mūsu kvalitātes latiņu, lai nodrošinātu saviem pacientiem un darbiniekiem gan labākos pakalpojumus, gan labākos darba apstākļus. Ļoti labi saprotam, ka mums vēl ir kur augt un attīstīties, tāpēc joprojām esam darbībā, un, lai uzlabotu slimnīcas vidi, padomā jau ir jauni projekti,” uzsver SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.
“Lielākie ieguvumi no jaunās Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas ir vairāki. Mēs esam ieguvuši ievērojami lielākas telpas. Ir radīts risinājums personāla zonai, jo nav tikai darba telpas, bet ir arī telpas atpūtai. Nodaļā ir izveidotas astoņas palātas. Līdz ar to ir iespējams nodrošināt intensīvo terapiju astoņiem pacientiem. Tas nozīmē, ka ir palielinājies pacientu skaits, ko varam aprūpēt. Nākamā stratēģiski svarīgākā lieta ir iebūvētā ventilācijas gaisa sistēma ar speciālu gaisa pieplūdi, gaisa nosūci un gaisa attīrīšanu. Tas ļaus pacientus sadalīt epidemioloģiski drošās zonās. Ir izbūvēti arī četri jauni izolatori, kas ļaus pasargāt pacientus no hospitālās infekcijas attīstības un tādām bīstamām infekcijām, kuras visi esam piedzīvojuši – “Covid-19”. Esam gatavi darbam ar pacientu sadalīšanu zonās. Ir speciāla telpa, kur ārstēsies pacienti ar traucētu imunitāti, lai viņi nesaskartos ar inficēšanās risku. Savukārt pacientiem domātās telpās jāpievērš uzmanība tam, ka katra pacienta gulta ir aprīkota ar mūsdienīgām medicīniskām konsolēm, kurās ir iestrādāts gaiss, saspiestais gaiss, skābeklis, elektrības pievade. Tas nozīmē, ka ar šīm konsolēm ir iespējas piestiprināt visas medicīniskās tehnoloģijas, tai skaitā pat mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas, infūzijas sūkņus, monitorēšanas iekārtas. Tās būs saslēgtas ar darba stacijām, kas atradīsies medicīnas personāla postenī un ārstu darba telpā. Ieguvumi ir tie, ka visas medicīniskās iekārtas būs saslēgtas, nebūs nekādu vadu un statīvu. Līdz ar to personālam būs droša darba vide, iespēja piekļūt pacientam un veikt manipulācijas un svarīgas ārstnieciskās darbības. Salīdzinot ar iepriekšējām telpām, katram pacientam atvēlētas plašākās telpas atbilstoši epidemioloģiskām prasībām. Ir panākts lielāks pacientu privātums, jo mēs tiecamies uz psihoemocionālo pacienta drošību un uzticēšanos ārstniecības procesā. Tas ļauj mums īstenot uz pacientu vērstu medicīnisko aprūpi,” atzīst virsārste, anestezioloģe un reanimatoloģe Laine Kīna.
Savukārt Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājas vietnieks Viesturs Zariņš atzīst: “Mums ir tāda sajūta, ka Vidzemes slimnīca ir kā liela puzle. Katru gadu tai pievienojas kāds mazs gabaliņš un slimnīca kļūst pilnīgāka un saturīgāka. Pie mums Valkā diezgan bieži jūtama kurnēšana par to, kāpēc ir jābrauc uz slimnīcu Valmierā, ja turpat trīs kilometru attālumā atrodas Valgas slimnīca. Katru gadu, veicot būtiskas pārmaiņas, svaru kausi tomēr nosveras par labu Vidzemes slimnīcai. Mēs zinām, ka te ir labi speciālisti. Taču ir arī tā, ka pacientus ārstē arī sakārtota vide. Novēlu medicīnas darbiniekiem, lai jums jaunā vide palīdz darīt savu darbu – sniegt medicīnisko palīdzību.”
To, ka veiktie vērienīgie slimnīcas pārbūves darbi ir efektīvi un kvalitatīvi, apliecina arī saņemtie apbalvojumi – 2017. gadā Bērnu slimību nodaļa saņēmusi atzinību nominācijā “Labākā būve Latvijā”, savukārt 2021. gadā konkursā “Gada labākā būve Latvijā” Neiroloģijas nodaļa un insulta vienība nominācijā “Pārbūve” ieguva 1. vietu.
Vairāk foto no svinīgā pasākuma – www.ziemellatvija.lv, sadaļā “Foto”.
#SIF_MAF2023
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.
Reklāma